Trwa ładowanie...

Sąd tłumaczy się z zaproszeń na szkolenie od uczelni ojca Tadeusza Rydzyka

"Podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji i negocjacji" - to ma zapewniać szkolenie oferowane przez uczelnię o. Tadeusza Rydzyka. Wiadomość o ofercie rozesłała sama prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, ale jak zaznacza rzecznik SO, "nie jest to jej zaproszenie".

Sąd tłumaczy się z zaproszeń na szkolenie od uczelni ojca Tadeusza RydzykaŹródło: East News, fot: Karolina Misztal/REPORTER
d3k5osw

Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie rozesłała do przewodniczących wydziałów tego sądu oraz do prezesów sądów rejonowych okręgu krakowskiego wiadomość o szkoleniu. Ci, którzy by się na nie zdecydowali, "podnieśliby swoje kompetencji w zakresie komunikacji i negocjacji". Zapewnia o tym Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, czyli uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka, która przygotowuje takie szkolenia. Po tym, jak sprawa trafiła do mediów, sąd postanowił zająć stanowisko.

I tak, dowiadujemy się, że "zaproszenie zostało rozesłane w standardowej procedurze - do wiadomości i ewentualnego wykorzystania". - Nie jest to zaproszenie prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie - zapewniła rzecznik SO Beata Górszczyk, której słowa cytuje Interia.

Rzecznik zwróciła uwagę, że uczestnictwo w szkoleniu jest dobrowolne. Okazuje się też, że bezpłatne - o czym zapewnia szkoła na swojej stronie internetowej.

d3k5osw

Szkolenie jest realizowane ze środków Unii Europejskiej. Jak podał Onet, mowa o prawie trzech milionach złotych, które uczelnia uzyskała za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości. "Do czasu objęcia władzy przez PiS edukacją sędziów w zakresie wystąpień medialnych zajmowała się Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie" - zwraca uwagę portal.

Źródło: Interia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k5osw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k5osw
Więcej tematów