Trwa ładowanie...

Sąd nakazał powtórzenie wyborów w Gryficach

Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że głosowanie w jednym z okręgów wyborczych w Gryficach w woj. zachodniopomorskim, do rady miasta ma być powtórzone - poinformował rzecznik prasowy sądu. To trzeci w Zachodniopomorskiem sądowy nakaz powtórzenia głosowania.
Share
Sąd nakazał powtórzenie wyborów w Gryficach
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3iub8t

Według sądu, wydanie kart do głosowania z innego okręgu wpłynęło na wynik wyborczy w Gryficach. Chodzi o 30 głosów oddanych na kartach wydanych osobom nieuprawnionym. Sąd wygasił jednocześnie mandat radnego, wybranego z tego okręgu.

Decyzja sądu jest nieprawomocna, można ją zaskarżyć do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. Strony mają na to tydzień.

Także we wtorek sąd rozpatrywał także trzy inne protesty wyborcze. Dwa zostały odroczone, trzeci sąd oddalił. Chodzi o błędną instrukcję - według wnioskodawcy - w spotach PKW, dotyczącą sposobu głosowania. Zgodnie z ustawą podstawą protestu wyborczego mogą być tylko nieprawidłowości w głosowaniu, nie zaś zdarzenia sprzed samego głosowania - poinformował rzecznik. Poza tym sąd uznał także, że sam spot był jasny i klarowny.

d3iub8t

Wcześniej szczeciński sąd nakazał powtórzenie głosowania w jednym z okręgów w Dębnie do rady miasta, a także powtórzenie głosowania w jednym z okręgów w gminie Świerzno.

Według danych podanych przez rzecznika, do tej pory Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpoznał 35 protestów wyborczych, z czego większość na posiedzeniach niejawnych odrzucił z przyczyn formalnych. Łącznie wpłynęły do sądu 73 protesty, z czego cztery dotyczące drugiej tury wyborów.

Zobacz również: Kurski: ludzie sami się oszukali

d3iub8t

Podziel się opinią

Share
d3iub8t
d3iub8t
Więcej tematów