Trwa ładowanie...
d2g1qsg

Sąd Najwyższy. Sędzia Włodzimierz Wróbel wyjaśnił uchwałę. Twitter zareagował

Uchwała Sądu Najwyższego pogłębiła spór między rządem a sędziami. Jej treść uzasadniał sędzia Włodzimierz Wróbel, który zebrał wiele pochwał za przystępne wyjaśnienie zagmatwanej sytuacji. "Tłumaczy z prawniczego na polski" - napisał jeden z prawników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd Najwyższy. Sędzia Włodzimierz Wróbel wyjaśnił uchwałę. Twitter zareagował
Sąd Najwyższy. Sędzia Włodzimierz Wróbel wyjaśnił uchwałę. Twitter zareagował (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d2g1qsg

Sąd Najwyższy po posiedzeniu trzech izb wydał w czwartek uchwałę określającą status sędziów powołanych przez nową KRS. Jej treść uzasadniał sędzia Włodzimierz Wróbel, który wyjaśnił, że mechanizm gwarantujący niezależność sądów został zepsuty.

- Sądy mogą być lepsze i gorsze, ale w momencie, kiedy przestają być sądami niezależnymi i bezstronnymi, to nie wiadomo po co są - powiedział Wróbel. Sędzia, będący jednocześnie wykładowcą prawa na UJ, zebrał na Twitterze dużo pochwał za przystępne wyjaśnienie pata w polskim sądownictwie. "Tłumaczy z prawniczego na polski" - napisał prawnik Witold Zontek.

Sąd Najwyższy. Sędzia Włodzimierz Wróbel "bohaterem" Twittera

Głosy uznania dla Włodzimierza Wróbla płynęły od dziennikarzy, specjalizujących się w tematyce prawa. "Bardzo przystępnie wytłumaczył, o co chodzi w sprawie" - napisał Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". "Mądre, jasne słowa prof. Wróbla. Należałoby je przemyśleć. Szkoda, że mało kto choćby spróbuje" - to opinia Tomasza Skorego z RMF FM.

d2g1qsg

Zobacz też: Zwrot akcji ws. KRS. Sędziowie ostro reagują na ruch Kancelarii Sejmu

- Nikt z nas by nie chciał, żeby przy każdej kolejnej zmianie władzy politycznej - a przecież takie się będą zdarzać w tym kraju - żebyśmy musieli żyć w kraju, gdzie będą sędziowie "nasi i wasi" - mówił w Sądzie Najwyższym Wróbel. "Waga ciężka państwa prawa" - skomentował Bartosz Arłukowicz. Uznania dla sędziego nie podziela były redaktor naczelny "Super Expressu", Sławomir Jastrzębowski. "Wyjaśnienie sędziego Wróbla niczego nie wyjaśnia" - ocenił.

Czytaj też: Zbigniew Ziobro: uchwała SN nie powoduje żadnych skutków prawnych
Sąd Najwyższy. Mateusz Morawiecki reaguje ws. uchwały

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g1qsg

Podziel się opinią

Share

d2g1qsg

d2g1qsg
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów