Trwa ładowanie...

Są zarzuty po poniedziałkowej manifestacji przy krzyżu

Zarzuty znieważenia policjanta usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych po nocnej manifestacji przed Pałacem Prezydenckim. Kolejny odpowie za naruszenie nietykalności i znieważenie strażnika miejskiego. W sumie policja zatrzymała osiem osób.

Share
Są zarzuty po poniedziałkowej manifestacji przy krzyżu
Źródło: PAP
d2wje48

Jak powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński, czterech z zatrzymanych mężczyzn odpowie za wykroczenia - m.in. zakłócanie manifestacji i niszczenie mienia. Ósmy z zatrzymanych miał grozić dziennikarzowi - to, czy usłyszy zarzuty, rozstrzygnie się w środę.

d2wje48

Wcześniej informowano o zatrzymaniu sześciu osób i przewiezieniu ich do izby wytrzeźwień. Nieścisłość - jak wyjaśniali policjanci - związana była z tym, że w przypadku dwóch mężczyzn wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego przygotowano jeszcze w poniedziałek wieczorem.

W sumie przed Pałacem zebrało się ok. 5 tysięcy osób. Wśród nich byli zarówno ci, którzy domagali się przeniesienia krzyża ustawionego po katastrofie smoleńskiej, jak i zwolennicy jego pozostawienia. Demonstrację zabezpieczało kilkuset policjantów.

- Biorąc pod uwagę liczbę osób, który przyszły przed Pałac Prezydencki, można powiedzieć, że było spokojnie. Nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów - powiedział Karczyński.

d2wje48

Podziel się opinią

Share
d2wje48
d2wje48
Więcej tematów