Trwa ładowanie...

Są zarzuty dla wspólnika bandyty z Wiszni Małej. Ustalono szczegóły tragicznej akcji policjantów

Przesłuchiwany w poniedziałek 41-letni Jacek S. usłyszał zarzut usiłowania kradzieży kilkudziesięciu tys zł. z włamaniem do bankomatu. Mężczyzna przyznał się do winy, ale próbuje umniejszać swoją rolę w napadzie, którego próbowano dokonać w Wiszni Małej. Podczas akcji napastnicy otworzyli ogień z odległości niewiele ponad metra. W poniedziałek Mariusz Błaszczak odwiedził w szpitalu rannego policjanta.

Share
Są zarzuty dla wspólnika bandyty z Wiszni Małej. Ustalono szczegóły tragicznej akcji policjantówŹródło: East News, fot: Tomasz Gola
dg0semm

O zarzutach przedstawionych 41-letniemu wspólnikowi bandyty z Wiszni Małej poinformował TVN24. Jeszcze w poniedziałek policja przesłucha drugiego zatrzymanego w związku z tą sprawą mężczyznę Grzegorza K.. Obydwaj, jak podaje RMF FM, byli wcześniej notowani. Możliwe, że napadali na bankomaty w całym kraju.

Jak doszło do tragicznej śmierci jednego z antyterrorystów biorących udział w akcji? Z ustaleń reportera stacji wynika, że policjant, który niósł tarczę balistyczną, odebrał serię sześciu strzałów z odległości niewiele ponad metra. Jeden z nich trafił go w udo. Funkcjonariusz przewrócił się i odsłonił idących za nim antyterrorystów.

Zanim udało im się strzelić w kierunku przestępcy, okradający bankomat napastnik zabił jednego z nich, a dwóch zranił. Strzały, które oddawał, pochodziły z broni o kalibrze 7,62 mm, czyli silniejszej niż ta, której obecnie używa się w wojsku - o kalibrze 5,56. Tarcza, którą dysponowali antyterroryści, nie jest przystosowana do skutecznej obrony przed takim atakiem.

dg0semm

Policjant osierocił dwoje dzieci

- To, że tam skierowano funkcjonariuszy pionu antyterrorystycznego, zapobiegło zdecydowanie większej tragedii - podkreślił w rozmowie z TVP Info komendant główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk.

Do strzelaniny doszło w sobotę ok. północy. Antyterroryści przygotowali zasadzkę na przestępców próbujących ukraść pieniądze z bankomatu. - Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem - powiedział Wirtualnej Polsce asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Policjanci zastrzelili jednego z przestępców. Wkrótce na miejscu pojawił się nasz reporter. W trakcie akcji zginął policjant.

Źródło: RMF FM, TVN24, WP

dg0semm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg0semm
dg0semm
Więcej tematów