Trwa ładowanie...
poscigi.pl
ciężarówka
poscigi.pl
22-12-2022 10:28
i inni (1)

Aż 23,5 tony odpadów bez zezwolenia wiózł ciężarówką z Niemiec do Polski

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze (WIOŚ) zatrzymali transport nielegalnych odpadów, które miały trafić do Polski.

Na naczepie znajdowały się nie tylko papier i tektura, ale także gąbka do wypełnień, folia, opakowania po lekach, butelki plastikowe i styropian, a nawet rura od odkurzaczaNa naczepie znajdowały się nie tylko papier i tektura, ale także gąbka do wypełnień, folia, opakowania po lekach, butelki plastikowe i styropian, a nawet rura od odkurzaczaŹródło: Poscigi.pl
d1kmx6n
d1kmx6n

Zgodnie z dokumentami powinien to być transport 23,5 t makulatury, tymczasem jechały nim m.in. styropian, opakowania po lekach i gąbka. Kary mogą wynieść do 200 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS z lubuskiej Służby Celno-Skarbowej i pracownicy WIOŚ prowadzili na terenie dawnego przejścia granicznego w Świecku wspólne kontrole. Zatrzymali samochód ciężarowy, który wjeżdżał od strony Niemiec.

Zgodnie z dokumentami do firmy w woj. mazowieckim miało trafić 23,5 t makulatury z Belgii. Na naczepie znajdowały się nie tylko papier i tektura, ale także gąbka do wypełnień, folia, opakowania po lekach, butelki plastikowe i styropian, a nawet rura od odkurzacza.

d1kmx6n

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Panika u Putina. Nagranie spod Moskwy to dowód

– Były to odpady zmieszane, na sprowadzenie których odbiorca nie miał pozwolenia – wyjaśniła Beata Downar-Zapolska z KAS w Zielonej Górze.

Kara za lewe śmieci to nawet 200 tys. zł

Za przywóz odpadów bez zezwolenia mogą zostać ukarani zarówno odbiorca, jak i przewoźnik. Od 1 września br. konsekwencje zostały zaostrzone i oprócz wysokich kar grzywny sprawcom grozi także do dziesięciu lat więzienia.

Kary ze strony Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. mogą wynieść 12 tys. zł. Zazwyczaj orzeka o zwrocie towaru do nadawcy, a za naruszenie warunków udzielonego pozwolenia może nałożyć karę do 200 tys. zł.

d1kmx6n

Źródło: Poscigi.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kmx6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kmx6n
Więcej tematów