Trwa ładowanie...
rzeszów
30-11-2023 10:15

Rzeszów dołącza do kampanii "Dobro za Dobro".

Wystartowała kampania "Dobro za dobro", której celem jest pokazanie korzyści gospodarczych, kulturowych, społecznych, wynikających z pobytu w Polsce uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Pokazanie, że ta polska spontaniczna i bezwarunkowa pomoc sąsiadom, z biegiem czasu powoduje korzyści nie tylko dla obywateli Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli schronienie i mogą poczuć się bezpiecznie, ale również dla Polaków. Kampania obejmuje zasięgiem 7 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów.

Materiał sponsorowany przez Kampania Dobro za Dobro
 Źródło: materiały partnera
d4jeic7
d4jeic7

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku, w całym kraju, a szczególnie w położonym niedaleko granicy z Ukrainą Rzeszowie nastąpiła społeczna mobilizacja, wielka akcja pomocy sąsiadom zza wschodniej granicy. Mieszkańcy Rzeszowa zjednoczyli się w geście solidarności i otworzyli swoje serca, przyjmując pod własne dachy, do swoich domów tysiące potrzebujących matek z dziećmi, uciekających przed wojną. Od pierwszego dnia, na dworcu PKP i we wszystkich miejskich punktach pomocowych, mieszkańcy tysiącami dostarczali żywność, artykuły higieniczne, opatrunkowe, środki łączności i wszystko, co było potrzebne. To fenomen w historii świata.

Miasto-ratownik

22 maja 2022 r., doceniając tę ogromną pomoc, Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, nadał specjalny tytuł "Miasta-Ratownika" jako pierwszemu miastu na świecie właśnie Rzeszowowi, doceniając wysiłek miasta, które licząc 200 tys. mieszkańców, w szczycie kryzysu uchodźczego przyjęło do siebie 100 tys. uchodźców z Ukrainy, wysyłając jednocześnie setki tysięcy ton pomocy humanitarnej na Ukrainę.

Dobro wraca

Obywatele Ukrainy, z czasem stali się wdzięcznymi członkami społeczeństwa. Znaleźli pracę, założyli własne biznesy, budując na nowo swoje życia, włączyli się w budowanie polskiej gospodarki. Ukraińcy zatrudnieni w Rzeszowie, nie tylko wypełniają lukę na rynku pracy, ale też przyczyniają się do wzrostu wpływów z podatków do budżetu państwa i wzmacniają system emerytalny. Są naszymi sąsiadami, przyjaciółmi. Wspólnie spędzamy czas, poznajemy swoje tradycje, kulturę, rozwijamy pasje.

"Dobro za dobro"

Kampania pokazuje, że ofiarowane Ukraińcom przez Polaków bezwarunkowe i spontaniczne dobro owocuje i podkreśla jak wiele możemy sobie wzajemnie dać.

d4jeic7

W projekcie wzięło udział 7 miast wojewódzkich - Białystok, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Rzeszów i Wrocław. Partnerem wspierającym został National Democratic Institute.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej kampanii "Dobro za dobro/Rzeszow", na której znaleźć można dodatkowe informacje oraz linki do śledzenia profili w serwisie InstagramFacebook.

Materiał sponsorowany przez Kampania Dobro za Dobro
d4jeic7

WP Wiadomości na:

d4jeic7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj