Trwa ładowanie...
d44w3c1
watykan
17-06-2006 15:32

Rzecznik Watykanu chce ustąpić ze stanowiska

Rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls poinformował, że zamierza ustąpić ze stanowiska. W wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej La 7 powiedział, że papież Benedykt XVI wie o jego planach. Navarro-Valls jest rzecznikiem Watykanu od 1984 roku.

d44w3c1
d44w3c1

Powiadomiłem papieża z należnym mu szacunkiem, jakie jest moje pragnienie. Po wielu latach, może zbyt wielu, dobrze zrobiłaby mi zmiana. Jednakże towarzyszenie Benedyktowi XVI w pierwszym roku było czymś nadzwyczajnym - podkreślił Joaquin Navarro-Valls.

69-letni, pochodzący z Hiszpanii, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, z wykształcenia lekarz, ujawnił, że prawdopodobnie zostanie we Włoszech, ale nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów na przyszłość.

Przed kilkoma dniami agencja ANSA poinformowała, powołując się na źródła watykańskie, że Navarro-Valls odejdzie ze stanowiska po lipcowej pielgrzymce papieża do Walencji.

Według nieoficjalnych doniesień, nowym rzecznikiem Watykanu zostanie ksiądz, ale, jak do tej pory, nie pojawiły się żadne nazwiska.

Sylwia Wysocka

d44w3c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44w3c1
Więcej tematów