Trwa ładowanie...
Rzecznik rządu dementuje doniesienia "Naszego Dziennika": nie powstanie Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego

Rzecznik rządu dementuje doniesienia "Naszego Dziennika": nie powstanie Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego

• Rzecznik rządu: minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński przeprowadził audyt służb specjalnych • Wnioski z dokumentu, który obejmuje lata 2007-2015, wkrótce mają być upublicznione • Bochenek: Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego nie powstanie, informacje "Naszego Dziennika" są nieprawdziwe
Share
d5dlfyc

Rzecznik rządu Rafał Bochenek zdementował także doniesienia "Naszego Dziennika", że powstanie nowy resort, który ma skonsolidować polskie służby specjalne, cywilne i wojskowe: Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego. Według gazety, na jego czele miałby stanąć Mariusz Kamiński.

- To są nieprawdziwe informacje. Nie zapadły żadne decyzje, ani nie ma żadnego projektu, który przewidywałby utworzenie superresortu. Jesteśmy świeżo po audycie w służbach specjalnych. Bardzo szczegółowo analizujemy wnioski z tego audytu - powiedział Bochenek.

d5dlfyc

- Pewnie będą kiedyś konieczne zmiany legislacyjne, natomiast na tę chwilę nie ma decyzji o zmianach strukturalnych w rządzie - dodał.

Jak zaznaczył Bochenek, raport nt. działania specsłużb został przeprowadzony przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. - Wkrótce, w zakresie prawnie dozwolonym, wnioski z tego audytu zostaną przedstawione opinii publicznej - podkreślił.

Informacje o audycie przedstawiła także dziennikarzom w Sejmie rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. - Rząd przeprowadził audyt w służbach specjalnych. Wnioski z tego audytu, które są w nim zawarte, będą ujawnione. Ten audyt obejmuje lata 2007-2015. Być może będą wnioski z tego audytu, chociażby dotyczące wzmocnienia kontroli, nadzoru premiera i rządu nad służbami specjalnymi, natomiast powołanie ministerstwa to fakt medialny - powiedziała.

Zobacz, jak informację o planach powołania Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego skomentował w programie #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce wicepremier Piotr Gliński

d5dlfyc

Podziel się opinią

Share
d5dlfyc
d5dlfyc
Więcej tematów