Trwa ładowanie...
d1vmdx5

Rzecznik Praw Dziecka odpowiada na zarzuty. "Skandaliczna manipulacja"

Mikołaj Pawlak wydał oświadczenie ws. swojej wypowiedzi nt. bicia dzieci. Rzecznik Praw Dziecka twierdzi, że jego słowa zostały przeinaczone, a on nie jest zwolennikiem wymierzania klapsów najmłodszym, wbrew temu, co podawały media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak (East News)
d1vmdx5

"Nigdy nie powiedziałem, że można dawać dzieciom klapsy. Nigdy nie powiedziałem, że pochwalam bicie dzieci. Wręcz przeciwnie, w wywiadzie, za który jestem niesprawiedliwie atakowany, powiedziałem wyraźnie, jasno i jednoznacznie: 'nie wolno bić dzieci i koniec pieśni'. Oświadczam raz jeszcze: uważam stosowanie jakiejkolwiek przemocy wobec dziecka za absolutnie niedopuszczalne zachowanie" - pisze Pawlak.

Rzecznik odniósł się do wywiadu, którego udzielił "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Na pytanie o to, czy jest za wymierzaniem dzieciom klapsów, odparł, że "klaps nie zostawia wielkiego śladu" i "trzeba rozróżnić, czym jest klaps, a czym jest bicie". Następnie dodał, że "wiele osób nawet podniesienie głosu może uznać za przemoc", ale on uważa, że "absolutnie i bezwzględnie nie należy bić dzieci".

d1vmdx5

Pawlak uważa publikacje, które ukazały się po wspomnianym wywiadzie za "przykład wyjątkowo złej woli i świadomego wprowadzania opinii publicznej w błąd". "Skandaliczną manipulacją jest cytowanie tych wypowiedzi bez uwzględnienia ich kontekstu, który dotyczył wyłącznie odpowiedzialności karnej za przemoc wobec dziecka, za znęcanie i bicie" - czytamy w oświadczeniu.

Rzecznik Praw Dziecka zaznacza, że przemoc wobec dziecka musi być karana z całą stanowczością, ale skarcenie podopiecznegonie zawsze musi się kończyć odpowiedzialnością karną. "Ustawa zabrania stosowania kar cielesnych i uważam to za przydatny i mądry przepis, jednak obligatoryjne skazywanie rodziców za incydentalne skarcenie byłoby absurdem. Takim samym absurdem, jak wyciąganie z tej opinii wniosku, że jestem za biciem dzieci" - tłumaczy Pawlak. Z całością oświadczenia Rzecznika Praw Dziecka można zapoznać się pod tym adresem.

Zobacz także: Komisja ds. VAT. Tusk odpowiada na pytanie o Morawieckiego i Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vmdx5

Podziel się opinią

Share
d1vmdx5
d1vmdx5
Więcej tematów