Trwa ładowanie...
d2u15su

Rzecznik Praw Dziecka będzie walczył o zakaz kar cielesnych

Walka o prawo do życia oraz przestrzeganie zakazu kar cielesnych wobec dzieci będą priorytetami nowego rzecznika praw dziecka - zapowiedział sprawujący ten urząd Marek Michalak. Gość "Sygnałów Dnia" dodał, że w parlamencie powstaje nowelizacja ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka, która da mu większe kompetencje.

d2u15su
d2u15su

Marek Michalak uważa, że sytuacja dzieci w Polsce wymaga - jak to określił - "kompleksowego podejścia". Według gościa "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, nowa ustawa ma mu dać większe kompetencje. Umożliwi Rzecznikowi Praw Dziecka między innymi występowanie przed sądami w imieniu dzieci lub wizytowanie bez zapowiedzi placówek wychowawczych.

Marek Michalak zapowiedział, że będzie walczył o prawo do życia, który jest podstawowym prawem każdego dziecka i przestrzeganie zakazu kar cielesnych wobec najmłodszych. Rzecznik Praw Dziecka podkreślił, że przemoc godzi w godność człowieka i nie może być traktowana jako metoda wychowawcza.

Kolejnym priorytetem nowego Rzecznika Praw Dziecka ponadto będzie wspieranie działań chroniących kobiety w ciąży oraz matki.

Marek Michalak - z wykształcenia pedagog specjalny - zapewnił, że pełniąc urząd nie będzie angażował się w spory ideowe.

d2u15su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u15su
Więcej tematów