Trwa ładowanie...
d473gps

Rzecznik Praw Dziecka będzie walczył o zakaz kar cielesnych

Walka o prawo do życia oraz przestrzeganie zakazu kar cielesnych wobec dzieci będą priorytetami nowego rzecznika praw dziecka - zapowiedział sprawujący ten urząd Marek Michalak. Gość "Sygnałów Dnia" dodał, że w parlamencie powstaje nowelizacja ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka, która da mu większe kompetencje.

Share
d473gps

Marek Michalak uważa, że sytuacja dzieci w Polsce wymaga - jak to określił - "kompleksowego podejścia". Według gościa "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, nowa ustawa ma mu dać większe kompetencje. Umożliwi Rzecznikowi Praw Dziecka między innymi występowanie przed sądami w imieniu dzieci lub wizytowanie bez zapowiedzi placówek wychowawczych.

Marek Michalak zapowiedział, że będzie walczył o prawo do życia, który jest podstawowym prawem każdego dziecka i przestrzeganie zakazu kar cielesnych wobec najmłodszych. Rzecznik Praw Dziecka podkreślił, że przemoc godzi w godność człowieka i nie może być traktowana jako metoda wychowawcza.

Kolejnym priorytetem nowego Rzecznika Praw Dziecka ponadto będzie wspieranie działań chroniących kobiety w ciąży oraz matki.

Marek Michalak - z wykształcenia pedagog specjalny - zapewnił, że pełniąc urząd nie będzie angażował się w spory ideowe.

d473gps

Podziel się opinią

Share
d473gps
d473gps
Więcej tematów