Trwa ładowanie...
dkjlzu8

Rzecznik Dudy odpowiada na słowa Ziobry. "Prezydent jest otwarty na dobrą współpracę z rządem, z całym rządem"

Minister sprawiedliwości jest gotowy "wyciągnąć rękę do współpracy z prezydentem". Chodzi oczywiści o zmiany w ustawach o SN i KRS. - To oczywiste, że prezydent jest otwarty na dobrą współpracę z rządem, z całym rządem - odpowiada Zbigniewowi Ziobrze rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. A potem delikatnie wbija szpilkę w rząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Łapiński o relacji prezydenta i rządu
Krzysztof Łapiński o relacji prezydenta i rządu (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
dkjlzu8

Podczas konwencji Solidarnej Polski Ziobro zadeklarował, że może wyciągnąć rękę do współpracy z prezydentem. - Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czterdziestokilkulatkowie mogli ze sobą dobrze współpracować i działać na rzecz Polski - podkreślił. Obecny tam prezes PiS mówił z kolei, o dobrej "drodze do zakończenia incydentu".

Pytany o te słowa Krzysztof Łapiński, kilkakrotnie zapewnił Radiu ZET i Polsat News, że Andrzej Duda jest otwarty na współpracę z rządem Beaty Szydło. - To oczywiste, że prezydent jest otwarty na dobrą współpracę z rządem, z całym rządem - powiedział.

dkjlzu8

Od przyjaźni do zimnej wojny? Historia znajomości Dudy i Ziobro

- Po to także, żeby realizować swój program wyborczy, który w bardzo dużej większości punktów, jeśli nie we wszystkim, jest programem rządu - dodał. W związku z tym - jak podkreślił - zgodna współpraca na linii rząd-prezydent jest tutaj najważniejsza.

"Gdyby prezydent znał te projekty wcześniej, do takiej sytuacji by nie doszło"

Rzecznik Andrzeja Dudy uważa jednak, że ws. ustaw prezydenckich "gdzieś tej współpracy zabrakło". Potem skrytykował jednak rząd mówiąc, że "gdyby prezydent znał te całe projekty ustaw wcześniej, to też może i nawet wcześniej by zgłosił swoje zastrzeżenia i uwagi. I do takiej sytuacji by nie doszło" - zaznaczył Łapiński.

dkjlzu8

Dopytywany, kiedy odbędzie się spotkanie Dudy z Ziobrą, Łapiński odparł: "jeśli takie będzie, to państwa poinformujemy".

dkjlzu8

Podziel się opinią

Share
dkjlzu8
dkjlzu8
Więcej tematów