Trwa ładowanie...
dmox8e5

Rzeczniczka rządu reaguje na weto prezydenta. "Rząd na pewno nie zostawi tej kwestii nierozwiązanej"

Decyzja prezydenta o wecie zaskoczyła PiS. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapewnia jednak, że w takim razie trzeba pomyśleć o zmianach w ustawie degradacyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Kopcińska chce rozmawiać o ustawie
Joanna Kopcińska chce rozmawiać o ustawie (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
dmox8e5

- Być może trzeba będzie znaleźć inny sposób, lepiej doprecyzować pewne zapisy w ustawie, ale nasz rząd na pewno nie zostawi tej kwestii nierozwiązanej - podkreśliła w rozmowie z PAP Joanna Kopcińska.

Rzeczniczka rządu twierdzi, że "trzeba jasno powiedzieć jedno: wolna, sprawiedliwa Polska nie może zapomnieć o rozliczeniu okresu komunistycznego".

dmox8e5

Zdziwienia sytuacją nie kryła również Beata Mazurek. "Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS. I dodała, że nie będzie komentarza do tej decyzji.

Zobacz także: Marek Jurek: Macierewicz potrafi jeszcze mocniej robić to, co Kaczyński

W piątek prezydent wygłosił oświadczenie, w którym podzielił się swoimi watpliwościami odnośnie do ustawy degradacyjnej. Prezydent podkreślił, że gen. Hermaszewski nie powinien być traktowani na równi z m.in. Czesławem Kiszczakiem.

dmox8e5

- Rozwiązanie, że wszyscy członkowie WRON nie mają możliwości złożenia żadnych wyjaśnień i żadnego środka odwoławczego i po wydaniu obwieszczenia tracą stopień wojskowy, jest czymś z czym zgodzić się nie mogę - stwierdził.

Ostatecznie postanowił zawetować ustawę i skierować ją do Sejmu. - To smutna wiadomość dla Polski – skomentował decyzję prezydenta Antoni Macierewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmox8e5

Podziel się opinią

Share
dmox8e5
dmox8e5