Trwa ładowanie...
d3wsn3i

Andrzej Duda zawetował ważną ustawę. Jest reakcja PiS-u

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną. PiS-owi się to nie mogło spodobać. "Jesteśmy zawiedzeni" - skomentowała Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Mazurek odpowiedziała na weto Dudy
Beata Mazurek odpowiedziała na weto Dudy (Agencja Gazeta)
d3wsn3i

Andrzej Duda podkreślił, że długo zastanawiał się nad ustawą degradacyjną i ma wątpliwości. W końcu zaznaczył, że nie może się zgodzić na takie rozwiązania. Zawetował ustawę.

- Byłem zwolennikiem radykalnych rozwiązań wobec byłych pracowników UB i SB - powiedział Duda. - To byli ludzie, którzy szkodzili Polsce, (...) byli wcieleniem zła - podkreślił. Uważa, że decyzja o degradacji nie powinna być jednakowa wobec wszystkich. Uznał takie rozwiązanie za niesprawiedliwe.
2 kwietnia mija termin podjęcia decyzji. Prezydent dlatego ogłosił ją dzisiaj, w ostatni dzień roboczy przed tym terminem. - Zdecydowałem, że nie podpiszę tej ustawy i kieruję ją do ponownego rozpoznania przez Sejm; nie jest to dla mnie łatwa decyzja, bo chciałbym, aby te sprawy zostały załatwione; ale nie w ten sposób - powiedział Duda.

Na reakcję Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. "Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni" - napisała na swoim profilu Beata Mazurek. Dodała jednak, że decyzji prezydenta nie będą komentować

Przypomnijmy, że zawetowane przepisy zakładały możliwość pozbawienia stopni wojskowych żołnierzy w stanie spoczynku, którzy byli członkami m.in. WRON i KBW czy też pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w ustawie lustracyjnej.

d3wsn3i

Podziel się opinią

Share

d3wsn3i

d3wsn3i
Więcej tematów