Trwa ładowanie...

Andrzej Duda zawetował ważną ustawę. Jest reakcja PiS-u

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną. PiS-owi się to nie mogło spodobać. "Jesteśmy zawiedzeni" - skomentowała Beata Mazurek.

Share
Andrzej Duda zawetował ważną ustawę. Jest reakcja PiS-u
Źródło: Agencja Gazeta
d32qp7o

Andrzej Duda podkreślił, że długo zastanawiał się nad ustawą degradacyjną i ma wątpliwości. W końcu zaznaczył, że nie może się zgodzić na takie rozwiązania. Zawetował ustawę.

- Byłem zwolennikiem radykalnych rozwiązań wobec byłych pracowników UB i SB - powiedział Duda. - To byli ludzie, którzy szkodzili Polsce, (...) byli wcieleniem zła - podkreślił. Uważa, że decyzja o degradacji nie powinna być jednakowa wobec wszystkich. Uznał takie rozwiązanie za niesprawiedliwe.
2 kwietnia mija termin podjęcia decyzji. Prezydent dlatego ogłosił ją dzisiaj, w ostatni dzień roboczy przed tym terminem. - Zdecydowałem, że nie podpiszę tej ustawy i kieruję ją do ponownego rozpoznania przez Sejm; nie jest to dla mnie łatwa decyzja, bo chciałbym, aby te sprawy zostały załatwione; ale nie w ten sposób - powiedział Duda.

d32qp7o

Na reakcję Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. "Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni" - napisała na swoim profilu Beata Mazurek. Dodała jednak, że decyzji prezydenta nie będą komentować

Przypomnijmy, że zawetowane przepisy zakładały możliwość pozbawienia stopni wojskowych żołnierzy w stanie spoczynku, którzy byli członkami m.in. WRON i KBW czy też pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w ustawie lustracyjnej.

d32qp7o

Podziel się opinią

Share
d32qp7o
d32qp7o
Więcej tematów