Trwa ładowanie...

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

• Ostrzeżenia meteorologiczne wydano dla dziesięciu województw

• Wydano także ostrzeżenia hydrologiczne

• Największe natężenie opadów wystąpi w nocy z poniedziałku na wtorek

Share
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczuŹródło: WP.PL, fot: Internautka Edyta Krosno
d38eqxr

Intensywne deszcze w województwach śląskim, małopolskim i pokarpackim. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed możliwością wystąpienia ulew w innych województwach na południu i w centrum kraju. Miejscami może spaść do 50 milimetrów wody na metr kwadratowy.

Eksperci bezpieczeństwa przypominają, że w obszarach objętych alarmem warto zachować większą ostrożność na przykład jechać wolniej samochodem.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW wydał dla dziesięciu województw. W województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim wydano ostrzeżenia wyższego, drugiego stopnia. Oznacza to prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia, a prowadzenie działalności jest ograniczone w silnym stopniu.

d38eqxr

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i opolskiego oraz - częściowo - województw podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego.

Wydano także ostrzeżenia hydrologiczne. Stopień drugi - który oznacza wysokość wody powyżej stanów ostrzegawczych, ale poniżej alarmowych - wprowadzono w województwach: małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Ostrzeżenie niższego stopnia wprowadzono w województwie zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i wielkopolskiego.

d38eqxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38eqxr
d38eqxr
Więcej tematów