Trwa ładowanie...
d1831kx

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

• Ostrzeżenia meteorologiczne wydano dla dziesięciu województw • Wydano także ostrzeżenia hydrologiczne • Największe natężenie opadów wystąpi w nocy z poniedziałku na wtorek
Share
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu
Źródło: WP.PL, Fot: Internautka Edyta Krosno
d1831kx

Intensywne deszcze w województwach śląskim, małopolskim i pokarpackim. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed możliwością wystąpienia ulew w innych województwach na południu i w centrum kraju. Miejscami może spaść do 50 milimetrów wody na metr kwadratowy.

Eksperci bezpieczeństwa przypominają, że w obszarach objętych alarmem warto zachować większą ostrożność na przykład jechać wolniej samochodem.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW wydał dla dziesięciu województw. W województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim wydano ostrzeżenia wyższego, drugiego stopnia. Oznacza to prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia, a prowadzenie działalności jest ograniczone w silnym stopniu.

d1831kx

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i opolskiego oraz - częściowo - województw podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego.

Wydano także ostrzeżenia hydrologiczne. Stopień drugi - który oznacza wysokość wody powyżej stanów ostrzegawczych, ale poniżej alarmowych - wprowadzono w województwach: małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Ostrzeżenie niższego stopnia wprowadzono w województwie zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i wielkopolskiego.

d1831kx

Podziel się opinią

Share
d1831kx
d1831kx
Więcej tematów