Trwa ładowanie...
d3e9w0f

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

• Ostrzeżenia meteorologiczne wydano dla dziesięciu województw
• Wydano także ostrzeżenia hydrologiczne
• Największe natężenie opadów wystąpi w nocy z poniedziałku na wtorek
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu
(WP.PL, Fot: Internautka Edyta Krosno)
d3e9w0f

Intensywne deszcze w województwach śląskim, małopolskim i pokarpackim. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed możliwością wystąpienia ulew w innych województwach na południu i w centrum kraju. Miejscami może spaść do 50 milimetrów wody na metr kwadratowy.

Eksperci bezpieczeństwa przypominają, że w obszarach objętych alarmem warto zachować większą ostrożność na przykład jechać wolniej samochodem.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW wydał dla dziesięciu województw. W województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim wydano ostrzeżenia wyższego, drugiego stopnia. Oznacza to prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia, a prowadzenie działalności jest ograniczone w silnym stopniu.

d3e9w0f

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i opolskiego oraz - częściowo - województw podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego.

Wydano także ostrzeżenia hydrologiczne. Stopień drugi - który oznacza wysokość wody powyżej stanów ostrzegawczych, ale poniżej alarmowych - wprowadzono w województwach: małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Ostrzeżenie niższego stopnia wprowadzono w województwie zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i wielkopolskiego.

d3e9w0f

Podziel się opinią

Share
d3e9w0f
d3e9w0f
Więcej tematów