Trwa ładowanie...
d2r493u

Rząd spełnia jeden postulat ws. niepełnosprawnych. Jest projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych. "Kwota ta będzie równa wysokości renty minimalnej" - wyjaśnia wicepremier Beata Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki i Beata Szydło przed posiedzeniem rządu
Premier Mateusz Morawiecki i Beata Szydło przed posiedzeniem rządu (PAP, Fot: Rafał Guz)
d2r493u

Zgodnie z przyjętym przez Radę Ministrów projektem renta dla niepełnosprawnych wzrośnie do kwoty 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie z dniem 1 września 2018 r. z mocą od dnia 1 czerwca 2018 r. - poinformowano.

Projekt nowelizacji powstał w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Świadczenie przysługuje osobie pełnoletniej, która jest całkowicie niezdolna do pracy, a naruszenie sprawności organizmu powstało: przed ukończeniem 18. roku życia (w przypadku uczących się przed ukończeniem 25. roku życia).

d2r493u

Zobacz także: Protest ws. niepełnosprawnych przed Sejmem. "Musimy obalić ten rząd"

Projekt ustawy spełnia jeden z postulatów protestujących od 9 dni w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych.

Uczestnicy protestu chcą jednak także wprowadzenia 500-złotowego dodatku rehabilitacyjnego każdego miesiąca dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Ich zdaniem nie powinien obowiązywać przy tym limit dochodu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r493u

Podziel się opinią

Share
d2r493u
d2r493u
Więcej tematów