Trwa ładowanie...
d56nbmj

Rząd o likwidacji agencji i funduszy

Rząd upoważnił we wtorek ministrów finansów oraz spraw wewnętrznych i administracji do przygotowania projektu zmian ustawowych w sprawie likwidacji niektórych agencji i funduszy.

d56nbmj
d56nbmj

W trakcie tych prac obaj ministrowie mają za zadanie skonsultowanie poszczególnych jednostkowych decyzji z ministrami nadzorującymi konkretne agencje lub fundusze, które przewidywane są do likwidacji albo do innego umiejscowienia w strukturze administracji - poinformował rzecznik rządu Michał Tober.

Tober nie chciał ujawnić żadnych szczegółów dotyczących likwidacji agencji i funduszy. Najpierw trzeba znieść jajko, a potem gdakać - powiedział jedynie.

Według nieoficjalnych informacji prasowych, rząd przewiduje zlikwidowanie i przekazanie do dyspozycji marszałków sejmików wojewódzkich zadań i środków znajdujących się w dyspozycji m.in.: Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Państwowego Funduszu Kombatantów, Centralnego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i Funduszu Alimentacyjnego.

Ponadto rząd chce zlikwidować i przekazać do dyspozycji starosty zadania i środki znajdujące się dotychczas w dyspozycji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz powiatowych funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. (mag)

d56nbmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d56nbmj
Więcej tematów