Trwa ładowanie...
dl03k69

Rząd: nowelizacja ustawy o dyscyplinie wojskowej

Powszechna negatywna ocena przepisów dotyczących zasad i trybu postępowania dyscyplinarnego spowodowała konieczność znowelizowania ustawy o dyscyplinie wojskowej - poinformowała we wtorek Rada Ministrów.

Share
dl03k69

Dochodzenie przez przełożonych odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec żołnierzy jest długotrwałe i zbyt utrudnione. Unormowania te nie dają jednak możliwości szybkiej i skutecznej społecznie reakcji na naruszenie dyscypliny wojskowej przez żołnierzy zasadniczej służby wojskowej - uważają przełożeni.

Od momentu popełnienia przewinienia do czasu wymierzenia kary i jej wykonania upływa tak dużo czasu, że walory poniesienia odpowiedzialności dyscyplinarnej nie mają właściwego oddziaływania motywacyjnego.

Celem proponowanych zmian jest skorygowanie zasad i sposobów ponoszenia przez żołnierzy odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz trybu postępowania w tych sprawach. Spowoduje to zminimalizowanie barier w egzekwowaniu odpowiedzialności.

Proponowane przez rząd zmiany powinny odnieść pozytywny skutek wobec wszystkich żołnierzy pełniących czynną służbę wojskową . Przyczynią się one do pełnej realizacji jednej z podstawowych zasad dot. obowiązku przełożonych żołnierzy do reagowania na zachowania żołnierzy, naruszających dyscyplinę wojskową. - podały służby prasowe rządu. (jd)

dl03k69

Podziel się opinią

Share
dl03k69
dl03k69
Więcej tematów