Trwa ładowanie...
d471i35

Rząd likwiduje kolejne agencje

Premier Leszek Miller potwierdził w
poniedziałek w radiowych "Sygnałach dnia", że rząd zamierza
zlikwidować część funduszy specjalnych i kolejne agencje.

d471i35
d471i35

O tym, że rząd Leszka Millera chce przetrzebić agencje i fundusze celowe napisała poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza". Zlikwidowane będą m.in. niektóre agencje rolne i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tykamy święte krowy - zapowiada szef Kancelarii Premiera Marek Wagner. Od Wagnera "Gazeta" dowiedziała się, że na posiedzeniu 11 czerwca rząd weźmie na celownik fundusze i agencje. Ich zadania przejmą ministerstwa i samorządy.

Premier podkreślił, że 13 agencji i urzędów centralnych zostało już zlikwidowanych, a 10 zostanie zlikwidowanych do końca roku. Kolejnym etapem jest zamiar, by zlikwidować część funduszy specjalnych i dalsze agencje - powiedział.

Chodzi o to, aby państwo było tańsze. W kampanii wyborczej mówiliśmy, że będziemy budować tańsze państwo, takie które będzie mniej wydawało pieniędzy na własne instytucje, a także by środki budżetowe, którymi dysponują te instytucje - zwłaszcza fundusze celowe - były pod parlamentarną kontrolą, albo by były w gestii samorządów lokalnych - podkreślił Miller.(ck)

d471i35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d471i35
Więcej tematów