Trwa ładowanie...

Rywalizacja coraz bardziej zacięta. Znikoma różnica między poparciem dla PiS i PO

Choć do wyborów jest jeszcze trochę czasu, trwający obecnie pojedynek między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską już jest interesujący, bo bardzo wyrównany. Kto komu depcze po piętach?

Rywalizacja coraz bardziej zacięta. Znikoma różnica między poparciem dla PiS i POŹródło: PAP
d2qwqpf
d2qwqpf

PiS nadal cieszy się największym poparciem. Maleje jednak jego przewaga. Różnica między partią rządzącą a Platformą wynosi jedynie 2 proc. - wynika z sondażu partyjnego przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl i NOWA TV.

Oznacza to, że trudno przewidzieć, kto wygra wybory, a także, że gdyby odbyły się w niedzielę, 30 proc. głosów otrzymałby PiS, kolejne 28 proc. - PO.

13 proc. ankietowanych w sondażu wskazało na Kukiz'15, 10 proc. - na SLD. Nowoczesną poparło natomiast jedynie 8 proc. badanych.

d2qwqpf

4 proc. respondentów wybrało PSL, tyle samo osób opowiedziało się za partią Razem. Najmniej pytanych zagłosowało na Wolność - 3 proc. Te trzy partie nie weszłyby do Sejmu, gdyby wybory odbyły się w niedzielę.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 11-12 maja 2017 roku na próbie 1018 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania to ok. 3 proc.

Motywacje wyborców

Dlaczego Polacy głosują tak, a nie inaczej? W kwietniu PO wysunęła się w sondażach na prowadzenie. Wydaje się, że dobra passa Platformy zaczęła się od Brukseli.

Źródło: se.pl

d2qwqpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qwqpf
Więcej tematów