Trwa ładowanie...

Ryszard Terlecki o opinii rzecznika TSUE: szanujemy rozmaite opinie, ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować

Rzecznik generalny TSUE wydał w czwartek krytyczną opinię dotycząca Izby Dyscyplinarnej SN oraz nowej KRS. - Szanujemy rozmaite opinie i rozmaite zdania, ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować - stwierdził wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Share
Ryszard Terlecki o opinii rzecznika TSUE: szanujemy rozmaite opinie, ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d1noc2k

- Rząd z pewnością będzie to analizować. Zobaczymy, jakie będzie wynik tej analizy. Pamiętajmy, że to jest opinia, a nie decyzja. Wszystko jest prawidłowo i wszystko jest w porządku. Szanujemy rozmaite opinie i rozmaite zdania, ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować. Rząd będzie to analizować. To nie jest wyrok, to jest opinia - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki.

W czwartek rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał opinię na temat nowej, powoływanej przez polityków Krajowej Rady Sądownictwa, w której stwierdził, że "sposób powoływania członków KRS ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych".

d1noc2k

Z tego powodu, w ocenie rzecznika generalnego TSUE, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, której sędziowie są wybierani przez KRS, "nie spełnia wymogów niezawisłości określonych w prawie Unii".

Opinia rzecznika generalnego TSUE jest wstępem do wyroku w tej sprawie. Trybunał może ją podzielić, co często się dzieje, ale może się też z nią nie zgodzić. Wyrok TSUE w tej sprawie spodziewany jest po wakacjach.

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1noc2k

Podziel się opinią

Share
d1noc2k
d1noc2k
Więcej tematów