Trwa ładowanie...

Ryszard Schnepf o F-35. "Su-55 jest lepszy i o połowę tańszy"

Były ambasador Polski w USA skrytykował zakup amerykańskich myśliwców. Na antenie TVN przekonywał, że "radzieckie samoloty Su-55 są lepsze i o połowę tańsze" od F-35. Powołał się przy tym na rosyjski portal propagandowy.

Share
Ryszard Schnepf o F-35. "Su-55 jest lepszy i o połowę tańszy"
Źródło: Forum, Fot: Maciej Łuczniewski/REPORTER,Wikimedia
d4hr7yu

Program, w którym gościł Ryszard Schenpf był emitowany podczas spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. Były ambasador Polski w USA stwierdził, że ma "mieszane uczucie" związane z tym, że wizyta prezydenta jest komentowana i relacjowana "jak gdyby to było jakieś wyjątkowe wydarzenie".

Podpisane między przywódcami porozumienie zakłada zakup od USA 32 myśliwce F-35 Lightning II. Cenę jednej maszyny tego typu szacuje się na 80 mln dolarów. Schnepf stwierdził, że "radziecki Su-55 (prawdopodonie chodzi o Su-57 - przyp. red.) jest lepszy i o połowę tańszy". Powołał się tym na analizę rosyjskiego portalu propagandowego "Sputnik".

d4hr7yu

Andrzej Duda w USA. Polska kupuje F-35

F-35 faktycznie ma wady, które wyliczają specjalistyczne amerykańskie serwisy. "Wiadomo, że nie należy tego bagatelizować, ale zgłaszane problemy dotyczą wersji B i C. Pionowego startu i lotniskowcowych. My celujemy w A" - napisał na Twitterze Marcin Makowski. Dziennikarz Wirtualnej Polski już w maju pisał, czego może dotyczyć porozumienie Polski z USA.

Zobacz też: Andrzej Duda w USA. Leszek Miller zwraca uwagę na szczegół

Zaskoczeniem była koncepcja przesunięcia amerykańskich jednostek z Niemiec do Polski, o której wspominał Donald Trump. Schnepf podejrzewa, że manewr ten mógł nie być uzgodniony z tamtejszym rządem. - Jeżeli tak było, to oczywiście jest to co najmniej nietakt dyplomatyczny - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hr7yu

Podziel się opinią

Share
d4hr7yu
d4hr7yu
Więcej tematów