Trwa ładowanie...

Andrzej Duda w USA. Trump: myślę, że przylecę do Polski

Andrzej Duda jest w Białym Domu na spotkaniu z prezydentem USA. Donald Trump zapowiedział, że wkrótce przyjedzie do Polski z rewizytą. Prezydent USA gościł nad Wisłą latem 2017 roku.
Share
Andrzej Duda i Donald Trump rozmawiają w Białym Domu
Andrzej Duda i Donald Trump rozmawiają w Białym DomuŹródło: PAP/EPA, Fot: SHAWN THEW,Pool
dsgzsat

Andrzej Duda wraz z żoną przyjechali do Białego Domu chwilę po 18 polskiego czasu. Reuters podaje krótkie depesze ze spotkania między przywódcami.

Wiadomo, że Donald Trump zapowiedział złożenie rewizyty w naszym kraju. - Myślę, że przylecę do Polski, ale data jeszcze nie jest znana - powiedział prezydent USA. Prezydent USA ciepło wspominał swoją wizytę w Polsce sprzed dwóch lat. Chwalił też nasz kraj za rozwój gospodarczy i modernizację armii.

Andrzej Duda w USA. Trwa rozmowa z Trumpem

- Nie troszczę się o stan demokracji w Polsce, znam Polaków i ich liderów. Polska radzi sobie doskonale i tak będzie też w przyszłości - zapewnił Trump w trakcie spotkania z Andrzejem Dudą. - Myślę, że ktoś panią oszukał. Demokracja w Polsce ma się doskonale - dodał Andrzej Duda, zwracając się do dziennikarki, która poruszyła tę kwestię.

dsgzsat

Zobacz także: Andrzej Duda rośnie w siłę? Jest coś, co "pomoże mu w kampanii"

- Polska chce zbudować bazę dla amerykańskich żołnierzy. Ta inicjatywa nam się bardzo podoba i pomożemy znaleźć im na to pieniądze - powiedział Donald Trump. Ze słów prezydenta USA wynika, że powstanie placówki jest już przesądzone.

- Polska zbudowała wspaniałą państwowość, ale często obrywała. Trochę za często. Tak się dzieje, kiedy jesteś między młotem i kowadłem - stwierdził Donald Trump zapytany o to, czy myśli, że Rosja jest dla Polski zagrożeniem.

Czytaj też: Andrzej Duda w Białym Domu. Podpisał wstępne porozumienie z Trumpem
Wizyta prezydenta w USA. F-35 przelecą nad Andrzejem Dudą i Donaldem Trumpem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsgzsat

Podziel się opinią

Share
dsgzsat
dsgzsat
Więcej tematów