Trwa ładowanie...
d2b3bkf

Ryszard Legutko wypytywany o przeszłość. Aluzje do Ryszarda Terleckiego o "zpsieniu"

- Ryszard Terlecki został "psem", bo się zhipisił, a żeby zostać hipisem, trzeba być oblojdrą strasznym, czyli takim kloszardem - stwierdził europoseł Ryszard Legutko. Polityk wspomina swoje młodzieńcze lata i zdradza, czy rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim o filozofii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Ryszard Legutko tłumaczy, dlaczego nie został hipisem
Prof. Ryszard Legutko tłumaczy, dlaczego nie został hipisem (East News, Fot: JAN GRACZYNSKI)
d2b3bkf

Ryszard Legutko w rozmowie z Robertem Mazurkiem w "Dzienniku Gazecie Prawnej" nie walczył z wizerunkiem ponurego człowieka. Udowodnił, że umie ironizować i doprowadził do tego, że dziennikarz w pewnym momencie przyznał, że "nie ma kompetencji intelektualnych, by prowadzić rozmowę na poziomie, do którego europoseł przywykł".

Poza rozmową o filozofach i m.in. o tym, który z nich głosowałby na PiS, Legutko przypomniał, jak wyglądało jego młodzieńcze życie. Stwierdził, że prawie został wyrzucony ze studiów, bo tak imprezował. Prowadził też intensywne życie towarzyskie, choć nie był "donżuanem".

Ryszard Terlecki "oblojdrą strasznym"

d2b3bkf

Europoseł zapytany o to, z kim się zadawał w młodości, odpowiedział: - Koledzy ze studiów. Jak na to spojrzę z dzisiejszej perspektywy, było to dość niewinne. To był jednak PRL, myśmy w spodniach i płaszczach z MHD (Miejski Handel Detaliczny – red.) chodzili do kina oglądać kolorową młodzież na Zachodzie, gdzie zaczynała się kontrkultura.

Zobacz także: Kierwiński o słowach Sasina: coś porażającego

Legutko chodził do tego samego liceum co Ryszard Terlecki, ale nie było im sobie po drodze. - Terlecki został "psem", bo się zhipisił, a żeby zostać hipisem, trzeba być oblojdrą strasznym, czyli takim kloszardem - powiedział Legutko. Jak dodał, pochodził "z bardzo prostej rodziny" - Moi rodzice nie mieli wyższego wykształcenia. Może dlatego nie zostałem kloszardem, bo jak ktoś pochodzi z prostej rodziny, to myśli w kategoriach awansu, a nie ostentacyjnego, dekadenckiego - przepraszam za słowo - zpsienia, że posłużę się aluzją do mojego kolegi Ryszarda - dodał.

d2b3bkf

Zaznaczył, że on sam nie został hipisem nie tylko z powodów estetycznych. - Jeśli ktoś jest wychowany na westernach, które wówczas były dość pryncypialne i konserwatywne, to ostentacyjne lewactwo go jakoś odtrąca - podkreślił.

Zobacz też: Ryszard Legutko zapewnia, że rośnie liczba sojuszników PiS w PE. "Umacniamy się"

Z Kaczyńskim o filozofii

d2b3bkf

Zapytany o to, czy rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim o filozofii, Legutko odpowiedział, że przy prezesie PiS "nie można rzucać luźnej uwagi". - On jest bardzo zaciekawiony. Zaraz zaczyna drążyć, jak to jest naprawdę - powiedział europoseł.

Dodał też, że prezes PiS jest "człowiekiem dojrzałym" i "samodzielnym w myśleniu".

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b3bkf

Podziel się opinią

Share

d2b3bkf

d2b3bkf
d2b3bkf
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów