Qaqwqwrqw

Amerykańska uczelnia odwołała wykład prof. Ryszarda Legutki

Prof. Ryszard Legutko (Prawo i Sprawiedliwość) miał wygłosić wykład o totalitaryzmie w Middlebury College w stanie Vermont (USA). Na wniosek części studentów i wykładowców, władze uczelni odwołały prelekcję. Mimo to Legutko wykład wygłosił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Ryszard Legutko (PiS) miał wygłosić wykład na amerykańskiej uczelni Middlebury College w stanie Vermont
Prof. Ryszard Legutko (PiS) miał wygłosić wykład na amerykańskiej uczelni Middlebury College w stanie Vermont (East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER)
Qaqwqwrqw

- Zostałem, nazwijmy tak, przeszmuglowany na salę wykładu - przyznał europoseł w rozmowie z TVP Info. Jak relacjonował polityk, jeden z profesorów tamtejszej uczelni zaprosił go na swoje seminarium i przekazał mu mikrofon. Wykład się odbył. - Władze uczelni dowiedziały się o tym jednak i wiem, że prof. Dickinson i niektórzy studenci są obecnie wzywani do rektora, żeby wytłumaczyli się z tej sprawy - dodał Legutko.

Akademicka petycja

"Demon w demokracji: totalitarne pokusy w wolnych społeczeństwach" - tak miał brzmieć tytuł prelekcji polskiego europosła. W piśmie skierowanym do władz uczelni, studenci oraz wykładowcy domagali się odwołania wykładu ze względu na "rasistowskie" i "ksenofobiczne" poglądy Ryszarda Legutki.

Qaqwqwrqw

W petycji pada stwierdzenie, że Prawo i Sprawiedliwość, z którego wywodzi się profesor "jest skrajnie prawicowym podmiotem politycznym znanym z homofobicznych, rasistowskich, seksistowskich i ksenofobicznych orientacji".

Władze uczelni zdecydowały się odwołać wykład profesora ze względu na "bezpieczeństwo polskiego filozofa oraz zgromadzonych słuchaczy". Jak informuje portal "Do Rzeczy", spotkanie próbowano przenieść w inne miejsce. Jednak ze względu na zbyt dużą liczbę chętnych, organizatorzy mieli dojść do wniosku, że mają za mało personelu. Finalnie prof. Legutko wygłosił swoją prelekcję

Qaqwqwrqw

Kim jest profesor?

Ryszard Legutko jest krakowskim profesorem filozofii. Od lat należy do Prawa i Sprawiedliwości - z ramienia tej partii był wicemarszałkiem Senatu, a także ministrem edukacji narodowej. Od 2009 roku zasiada w ławach Parlamentu Europejskiego. Jest współprzewodniczącym europejskiej frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

W nadchodzących wyborach do europarlamentu będzie walczył o reelekcję z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Legutko zapewnił sobie start z drugiej pozycji. Czołówkę w tym regionie otwiera wicepremier Beata Szydło, a zamyka wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Do Rzeczy, TVP Info

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw