Trwa ładowanie...
d2ggn1u

Ryszard Czarnecki ocenił expose premiera. "To będzie trudniejsza kadencja"

- To będzie trudniejsza kadencja dla PiS od poprzedniej - powiedział Ryszard Czarnecki w TVN24. Ocenił także expose premiera Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki mówi o trudnej kadencji PiS
Ryszard Czarnecki mówi o trudnej kadencji PiS (East News)
d2ggn1u

- To będzie kadencja trudniejsza dla PiS. Może nie w wymiarze międzynarodowym, bo uważam że relacje z UE będą lepsze czy dużo lepsze niż dotychczas, natomiast w wymiarze gospodarczym będzie trudniejsza, z racji okoliczności zewnętrznych - powiedział Ryszard Czarnecki w "Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

Dodał, że rząd sobie dobrze radzi ze spowolnieniem gospodarczym. - To spowolnienie już jest w Europie. Życzę każdej europejskiej partii bycia w takim potrzasku, w jakim PiS jest teraz - stwierdził.

Skomentował także expose Mateusza Morawieckiego. - Wyniosłem poczucie, że ten rządowy okręt jest w rękach dobrego kapitana - powiedział. Dodał także, że "to dobrze, że polski premier broni polskie dzieciaki".

d2ggn1u

Przypomnijmy, premier Mateusz Morawiecki wygłosił we wtorek expose, które trwało 75 minut. - Nie ma naszej zgody na eksperymenty społeczne i ideologiczne - powiedział premier w Sejmie, dodając, że "dzieci są nietykalne". Zaznaczył, że nie wolno podnosić na nie "ideologicznej ręki". Po tych słowach otrzymał gromkie oklaski. - Kto chce dzieci zatruć ideologią, rozbić więzi rodzinne, bez zaproszenia wejść do szkół i pisać ideologiczne podręczniki, ten podkłada pod Polskę ładunek wybuchowy - mówił premier. Zaznaczył, że nie chce wojny ideologicznej, ale jeśli do niej dojdzie, to "wygra ją rodzina". - Rodzina to wartość arcypolska - stwierdził Morawiecki.

Zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS

Ryszard Czarnecki skomentował także decyzję Prawa i Sprawiedliwości o wycofaniu się z projektu zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS. Przekonywał, że to nie było możliwe do realizacji w tym momencie.

d2ggn1u

Był także pytany, czy Jarosława Gowina spotka zemsta ze strony PiS za sprzeciwienie się projektowi. - Pan prezes Kaczyński nie zna słowa "zemsta". Dla niego to słowo ze słownika wyrazów obcych - dodał.

- Porozumienie Jarosława Gowina chciało pokazać, że ma tożsamość i to, że ma silne karty w ręku. To pokazali - powiedział.

Tajemnicze zdjęcie rzecznika rządu z prezesem Kaczyńskim. Znamy kulisy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ggn1u

Podziel się opinią

Share
d2ggn1u
d2ggn1u
Więcej tematów