Trwa ładowanie...
d10gyqc
Radio Zet

Ryszard Czarnecki o uwagach na temat Polski: niektórzy politycy pozwalają sobie na za dużo

• Czarnecki o zainteresowaniu Amerykanów: nie mają wiedzy na temat Polski
• "Mają na głowie własną kampanię i niepokoją się czy Trump wygra" - stwierdził
• "Niektórzy politycy UE pozwalają sobie za dużo" - dodał Ryszard Czarnecki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki (WP)
d10gyqc

Ryszard Czarnecki w Radiu ZET bronił słów Jarosława Kaczyńskiego, który ostatnie wypowiedzi polityków zachodnich porównywał do interwencji politycznych ZSRR w państwach bloku radzieckiego.

Wiceprzewodniczący PE dodał, że Beata Kempa „ma prawo się niepokoić naciskami zewnętrznymi” i przekonywał Monikę Olejnik, że Amerykanie nie mają wiedzy na temat Polski, ponieważ „mają na głowie własną kampanię wyborczą i niepokoją się czy Trump wygra”.

- To jest dla nich priorytet, nie sytuacja w takim czy innym kraju UE - mówił wiceprzewodniczący PE.

d10gyqc

- Niektórzy politycy Unii Europejskiej pozwalają sobie na za dużo - ocenił Ryszard Czarnecki. - Te wypowiedzi są fatalne, mogą przypominać ingerencje zewnętrzne, które kiedyś były na porządku dziennym - dodał, przywołując przykład przewodniczącego PE Marcina Schulza.

- Sądzę, że John Kerry posiada jakąś wiedzę, tak samo senator McCain. Nie można ich bagatelizować, jak to robią niektórzy politycy PiS, mówiąc o nich w sposób urągający kulturze politycznej - mówiła prowadząca program Monika Olejnik, przypominając wypowiedzi polityków amerykańskich.

- Sekretarz stanu oczywiście ma wiedzę na temat tego, co dzieje się w Polsce - odpowiedział polityk PiS, po czym szybko zmienił temat na kwestie bezpieczeństwa. - Mieliśmy, mamy i będziemy mieć z Amerykanami bardzo silny, wspólny mianownik w postaci bezpieczeństwa. Szczyt NATO w Polsce będzie tego bardzo spektakularną egzemplifikacją - brnął Ryszard Czarnecki.

d10gyqc

Podziel się opinią

Share

d10gyqc

d10gyqc
Więcej tematów