Ryszard Czarnecki: chwała za to rządowi PiS

- Środowisko sędziów to było do tej pory środowisko świętych krów - mówi Ryszard Czarnecki. - Chwała rządowi PiS za to, że chce przeciąć tę pępowinę - ocenia europoseł partii rządzącej, komentując zmiany w sądownictwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki: chwała za to rządowi PiS
(PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)

"Środowisko sędziów nie potrafiło oczyścić się samo, czas na to, żeby mu w tym pomóc"

- Jeśli ludzie protestują, to albo nie przeczytali naszych propozycji, albo bronią starych układów - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Ryszard Czarnecki. - Nie może być tak, że sędziowie są najwyższą kastą, państwem w państwie - dodał europoseł PiS, komentując projekt reform wymiaru sprawiedliwości autorstwa PiS.

Według Czarneckiego, Prawo i Sprawiedliwość "dokonuje pewnej westernizacji instytucji, które były i są związane pewną pępowiną z komuną". Zdaniem europosła, regulacje proponowane rząd PiS są stosowane w takich krajach: jak Niemcy, Holandia czy Hiszpania.

Ile zarabiają sędziowie i kiedy przechodzą na emerytury? Oto liczby

- Wśród sędziów Sądu Najwyższego i sądów innych instancji, chociażby w Warszawie, jest wielu ludzi, którzy byli współpracownikami Służby Bezpieczeństwa - mówił Czarnecki w radiowej Trójce.

"125. odcinek serialu 'Opozycja się jednoczy'"

W opinii Czarneckiego, rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości przez rząd PO-PSL spowodowało kompletną anarchię i chaos. - To jest 125. odcinek serialu pod tytułem: "Opozycja się jednoczy". Tych odcinków była już masa - powiedział europoseł.

Zdaniem Czarneckiego, sprzeczne interesy, partykularne ambicje liderów partii spowodują, że tej jedności nie będzie. - Jednością w Polsce jest PiS, jest nasz rząd. Po drugiej stronie jest swoista anarchia i chaos - stwierdził polityk, komentując protesty "w obronie sądów".

Według europosła, liderzy opozycji "ociekają troską, a tak naprawdę chodzi im o władzę". Czarnecki zapewnił też, że za rządów PiS będzie można demonstrować. Polska jest wolnym krajem wolnych ludzi.

Źródło: WP, Polskie Radio

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.