Trwa ładowanie...

Rydzyk obrońcą dzieci. "Idzie zgorszenie przez cały świat"

Z pozoru niewinna przestroga o "gorszeniu dzieci", którą rzucił w niedzielę ojciec Rydzyk na Jasnej Górze i która miała uderzyć w gejów i lesbijki, w zestawieniu z jego wcześniejszymi wypowiedziami wypada jako aluzja do topienia w morzu grzeszników. Zakonnik znów przeinaczył słowa Jezusa, żeby pasowały do jego światopoglądu.

Dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk kończy 79 latDyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk kończy 79 latŹródło: EAST_NEWS, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d30tntl
d30tntl

Gdy redemptorysta przemawiał do uczestników Ogólnopolskiej Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, tłumaczył im, dlaczego Maryja objawiała się dzieciom. Sekret tkwił w tym, że nie miały one "tych paskudnych grzechów".

Wytłumaczył im także, że Jezus i Matka Boża ich potrzebują, co tłumy najmłodszych przyjęły z entuzjazmem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zasadzka na Rosjan pod Charkowem. Ukraińcy czaili się w zaroślach

A po chwili Tadeusz Rydzyk dodał: - A o gorszycielach Pan Jezus powiedział: "Kto jedno dziecko zgorszył, lepiej, żeby mu uwiązali kamień młyński do szyi i zatopili w głębokościach morskich". Tak bardzo ważne (jest) strzec dzieci. I to jest apel do dorosłych: strzec dzieci. W szkole! Teraz w szkole idzie zgorszenie! Teraz idzie zgorszenie przez świat cały! Dorośli chyba już zauważyli. Strzeżcie dzieci. Bo wszyscy mamy drogę do nieba.

d30tntl

Redemptorysta nie tłumaczył szczegółów swojej wypowiedzi, ale na podstawie jego wcześniejszych słów można wywnioskować, że chodzi o środowisko LGBT, które nie tylko zdaniem zakonnika, ale również sporej części polskiej prawicy, szerzy w szkołach ideologię gender.

Zresztą aktywistom LGBT Tadeusz Rydzyk już wielokrotnie dogryzał wcześniej. Np. kilka lat temu nazwał posłów lewicy "sodomitami", a środowisko LGBT "bronią marksizmu". Krytykował także uczelnie, które wprowadziły u siebie "studia genderowe". Nie wahał się użyć nawet niemiłych słów na temat Pawła Adamowicza po jego śmierci, za to, że wspierał gejów i lesbijki w walce o równe traktowanie.

- Jeżeli ten gender wejdzie, to przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm - przestrzegał toruński kapłan.

d30tntl

Słowa Jezusa w tym kontekście przytoczył już trzy lata temu w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja. Wtedy też je przekręcił.

- Wchodzą w szkoły przeróżne organizacje - nadmienił wtedy ojciec Rydzyk. - Jest ich wiele. Nazywają siebie organizacjami pozarządowymi.

Oryginalny cytat z Ewangelii Marka brzmi następująco:

"Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza".

d30tntl

Teolodzy nie są do dziś zgodni, czy na pewno chodziło w nim o dzieci.

Mikołaj Podolski, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30tntl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30tntl
Więcej tematów