Trwa ładowanie...

Rydułtowy: Silny wstrząs w kopalni węgla. Jeden górnik nie żyje, ośmiu poszkodowanych. Trwa akcja wydobycia zmarłego

W Kopalni Węgla Kamiennego "Rydułtowy" doszło do wstrząsu, w którym zginął jeden górnik, a ośmiu zostało rannych. Wstrząs miał być odczuwalny nawet na powierzchni.

Rydułtowy: Silny wstrząs w kopalni węgla. Jeden górnik nie żyje, ośmiu poszkodowanych. Trwa akcja wydobycia zmarłegoŹródło: East News
d3lq8do

Rydułtowy: Wstrząs w kopalni. Jedna ofiara śmiertelna, kilku poszkodowanych

Do zdarzenia w kopalni w Rydułtowach doszło przed północą. Wstrząs miał miejsce na głębokości około tysiąca metrów. Był tak silny (3,25 stopnia w skali Richtera), że był odczuwalny na powierzchni nawet w Rybniku i Wodzisławie Śląskim.

W zagrożonym rejonie przebywało 20 górników. W wyniku wstrząsu w kopalni "Rydułtowy" jeden zginął, a ośmiu zostało poszkodowanych. Po badaniach w szpitalu sześciu z nich odesłano do domów. Doznali jedynie niegroźnych potłuczeń, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwóch pozostało na dalszej obserwacji. U jednego z badanych górników stwierdzono uraz kręgosłupa.

Rydułtowy: Trwa akcja wydobycia górnika. Możliwe uszkodzenia kopalni

- 44-letni pracownik został zakleszczony między sekcjami obudowy; nie daje oznak życia - mówił Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej. Trwa akcja wydobycia górnika na powierzchnię.

W podziemnych wyrobiskach nie doszło do zawału, ale mogło dojść do deformacji chodników i sprzętu. Szkody zostaną ocenione podczas wizji lokalnej, gdy pozwolą na to warunki bezpieczeństwa.

Zmarły górnik w kopalni w Rydułtowach jest piątą ofiarą w polskim górnictwie w 2019 roku i trzecią w kopalniach węgla.

d3lq8do
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lq8do
Więcej tematów