Trwa ładowanie...
d26nt4q
16-06-2004 18:35

Rydlewski głównym doradcą Belki

Grzegorz Rydlewski, szef doradców byłego
premiera Leszka Millera, został głównym doradcą premiera Marka
Belki - potwierdziła informację radia RMF FM p.o.
dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu Katarzyna Turska.

Share
d26nt4q

Premier, pytany przez dziennikarzy w Krakowie, dlaczego zatrudnił Rydlewskiego, powiedział, że nigdy go nie zwalniał i że jest on jednym z 30 doradców. "Od czasu do czasu podsyła ciekawe materiały" - dodał.

Na pytanie, czy zna przeszłość Rydlewskiego, Belka odparł: "Nic w tej przeszłości nie ma takiego, o czym wiem, że byłoby kompromitujące. To, co część prasy podała, jest po prostu - według mnie - wyssane z palca" - oświadczył premier.

Rydlewski (ur. 1953 r.) ukończył Uniwersytet Warszawski, jest doktorem nauk politycznych. Od grudnia 1986 do czerwca 1990 r. był dyrektorem zespołu ds. nierzymskokatolickich kościołów i związków wyznaniowych w Urzędzie Rady Ministrów. Od czerwca 1990 do października 1993 r. kierował zespołem doradców Parlamentarnego Klubu Lewicy Demokratycznej (później SLD).

Od października 1993 r. do grudnia 1996 r. był sekretarzem stanu w URM. Pełnił funkcję sekretarza Rady Ministrów (marzec 1995 - grudzień 1996). Przez 10 miesięcy był szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za rządów Włodzimierza Cimoszewicza (styczeń październik 1997). Był członkiem PZPR (1975-90), później bezpartyjny.

d26nt4q

O Rydlewskim było ostatnio głośno za sprawą "Rzeczpospolitej". Pod koniec kwietnia dziennik, powołując się m.in. na byłego szefa WSI gen. Tadeusza Rusaka, napisał, że kilkunastu oficerów WSI pracuje "pod przykryciem" w otoczeniu premiera (był nim wówczas Miller) i prezydenta. Przykład podany przez Rusaka to osoba o inicjałach G.R. Według "Rz", w najbliższym otoczeniu premiera jest jedna osoba o takich inicjałach - szef doradców premiera Grzegorz Rydlewski.

Rydlewski w specjalnym oświadczeniu napisał, że nigdy nie był, nie jest i nie zamierza być oficerem lub współpracownikiem Wojskowych Służb Informacyjnych i zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec autorów publikacji.

d26nt4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26nt4q
d26nt4q
Więcej tematów