Trwa ładowanie...
d4dt8iy

Ruszył Jarmark Świętojański na wrocławskim Rynku

Do 24 czerwca potrwa otwarty w niedzielę Jarmark Świętojański we Wrocławiu. Oprócz stoisk z rękodziełem artystycznym i jedzeniem, goście będą mogli odpocząć na specjalnie przygotowanej w Rynku plaży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył Jarmark Świętojański na wrocławskim Rynku
(Facebook, Fot: Jarmark Świętojański)
d4dt8iy

W niedzielę, 24 maja, oficjalnie otwarto we Wrocławiu Jarmark Świętojański, który potrwa przez miesiąc. W Rynku i na ul. Świdnickiej oraz Oławskiej rozstawiono kilkadziesiąt kramów, na których można kupić mydło i powidło – zarówno w przenośni, jak i całkiem dosłownie. Dla gości jarmarku przygotowana została również plaża, na której można odpocząć po obejściu straganów. Dodatkową atrakcję będą stanowić także „Ogrody Świętojańskie”.

Jak podkreślają organizatorzy jarmarku, plaża, która na wrocławskim Rynku nie po raz pierwszy pojawia się z okazji tej imprezy, stanowi jedną z najbardziej lubianych przez gości atrakcji. Z tego powodu, w tym roku została ona powiększona, by jeszcze więcej osób mogło odpocząć na piasku w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.

- Miłośnicy kulinariów mogą zobaczyć prawdziwą, plenerową kuchnię i jadalnię ogrodową. Przy pręgierzu znalazły się również specjalnie zaaranżowane miejsca idealne do spotkań towarzyskich i odpoczynku. W upalne dni będzie można ugasić pragnienie w „Młynówce” - domku z kołem młyńskim i wiatrakiem – dodają organizatorzy. Wokół wspomnianej „Młynówki” znajdą się „Ogrody Świętojańskie”, które staną się miejscem licznych warsztatów florystycznych.

d4dt8iy

Jarmark to jednak przede wszystkim kramy, na których goście będą mogli nabyć towary z całej Europy. Nie zabraknie rękodzieła artystycznego – biżuterii czy ceramiki – a także kosmetyków. Będzie także okazja zobaczyć rzemieślników przy pracy. Ponadto, spora część kramów wypełniona będzie specjałami regionalnej kuchni oraz egzotycznymi herbatami czy kawą.

Podczas Jarmarku Świętojańskiego odbędą się także okolicznościowe wydarzenia. O 3 do 7 czerwca na wrocławskim Rynku będzie miała miejsce kolejna edycja kulinarnego festiwalu „Europa na widelcu”, podczas którego będzie okazja zapoznać się z potrawami zarówno typowymi dla Dolnego Śląska, jak i pokosztować specjałów z całej Europy. 7 czerwca przygotowano specjalne warsztaty i zajęcia dla najmłodszych, zaś 13 czerwca odbędą się pokazy florystyczne kompozycji przygotowanych przez mistrzów sztuki układania kwiatów. 21 czerwca organizatorzy zapraszają na konkurs wianków świętojańskich.

Jarmark czynny jest codziennie od godziny 10.00 do 21.00.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4dt8iy

Podziel się opinią

Share
d4dt8iy
d4dt8iy
Więcej tematów