Trwa ładowanie...

Rusza konkurs o katastrofie smoleńskiej dla młodzieży z Podlasia

W poszukiwaniu prawdy o katastrofie smoleńskiej - to jeden z tematów Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego dla uczniów z woj. podlaskiego. Organizuje go wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński - informuje TVN24.
Share
Rusza konkurs o katastrofie smoleńskiej dla młodzieży z Podlasia
Źródło: wikimedia.org, Fot: prsteam.net
d4eh7wf

- Młodzież wyrobi sobie pogląd na temat manipulacji dotyczącej katastrofy smoleńskiej - przekonywał minister, prezentując zasady konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół średnich pod hasłem "'By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej".

To już piąta edycja, ale pierwsza, którą współorganizują podlaskie władze oświatowe. Zdaniem wiceszefa MSWiA dzięki temu szkoły zostaną lepiej poinformowane o inicjatywie niż wtedy, gdy Zieliński ogłaszał konkurs sam, będąc jeszcze posłem.

Minister stwierdził, że chodzi o to, aby młodzi ludzie mogli poznać lepiej kulisy trzech wydarzeń wymienionych w nazwie konkursu. - Jeśli chodzi o katastrofę smoleńską, to wokół tego w ogóle narosło dużo emocji. I to złych emocji, niestety na skutek tego, że władza przez parę lat była zainteresowana nie tym, żeby prawdę poznać, odkryć tylko, żeby raczej ją ukryć - mówił Zieliński.

Jak podaje TVN24, minister pytany przez dziennikarzy, do jakich źródeł powinni sięgać uczniowie, stwierdził, że do wszystkich dostępnych - także ustaleń komisji smoleńskiej. Wiceszef MSWiA zaznaczył, że młodzież czeka ciężka praca, bo "musi poruszać się wśród wielu niewiadomych".

d4eh7wf

Podziel się opinią

Share
d4eh7wf
d4eh7wf
Więcej tematów