Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Rusza 7 edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa

Golf należy do najpopularniejszych dyscyplin sportu na świecie, zarówno pod względem liczby widzów, jak i zawodników. Uprawia go obecnie ponad 60 mln ludzi żyjących na sześciu kontynentach. W 2016 roku powrócił po 112-letniej przerwie na XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Share
Rusza 7 edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa
Źródło: Materiały prasowe
d2abynn

Polski Związek Golfa obchodzi w tym roku swoje 25 urodziny i chociaż powojenna historia golfa w Polsce nie jest długa, to sympatyków tej dyscypliny nad Wisłą przybywa z każdym kolejnym sezonem. Polacy powoli odrzucają mit golfa jako nudnego sportu dla elit i coraz częściej wybierają się na pola golfowe w towarzystwie rodziny lub przyjaciół.

Bilans 25 lat rozwoju golfa w Polsce

Związek odnotowuje duże sukcesy związane z rozwojem golfa juniorskiego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Juniorów (junior.pzgolf.pl). Dyscyplinę uprawia też z każdym rokiem coraz więcej kobiet.

Najlepszym polskim zawodnikiem biorącym udział w turniejach zawodowych najwyższej rangi jest Adrian Meronk, obecnie sklasyfikowany w pierwszej 500-stce rankingu światowego. Jego celem jest uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, na co ma spore szanse. Za nim plasuje się Mateusz Gradecki, który w tym roku przeszedł na zawodowstwo.

d2abynn

7 edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa

Już po raz siódmy, w niedzielę 27 maja odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Edycja szczególna i, jak przystało na „siódemkę, szczęśliwa – bowiem święto golfa będzie jednym z czterech głównych punktów obchodów jubileuszu 25-lecia PZG.

Na blisko 40 obiektach golfowych w całym kraju wstęp tego dnia jest całkowicie bezpłatny. Impreza skierowana jest zarówno do osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z tym sportem, jak i zapalonych golfistów. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Chętni będą mogli zapoznać się m.in. z historią i teorią golfa, nauczyć się prawidłowego ustawienia, uchwytu czy swingu golfowego oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. W niektórych przypadkach, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Aby wziąć udział w bezpłatnie organizowanych zajęciach należy odwiedzić stronę internetową www.dziengolfa.pl, a następnie znaleźć najbliższy obiekt golfowy i zapoznać się z programem zajęć.

d2abynn

Inicjatywa Polskiego Związku Golfa wspierana przez obiekty golfowe z całej Polski i organizację zrzeszającą profesjonalnych instruktorów golfa – PGA Polska, od czterech lat cieszy się ogromnym powodzeniem.

W zeszłym roku liczbę gości, którzy zostali przeszkoleni na podstawowym poziomie, a także spróbowali swych sił na polach golfowych, driving range'ach i symulatorach golfa, oszacowano na blisko 5 000.

Marek Michałowski, prezes PZG przyznaje, że w golfa można „wpaść” od pierwszego uderzenia: „Ogólnopolski Dzień Golfa to rewelacyjna okazja dla wielu osób, które nigdy wcześniej nie miały okazji spróbować tej gry. Jestem pewny, że gdy ktoś raz spróbuje i poczuje jak wiele radości oraz zabawy sprawia uderzenie piłeczki golfowej, to będzie wracał na pole golfowe w każdej wolnej chwili. To także świetny sposób na aktywne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi na świeżym powietrzu z dala od miejskiego zgiełku”.

Partnerami wydarzenia są Citi Handlowy, Audi, Golf Channel oraz Dr Irena Eris.

d2abynn

Kto może grać w golfa i ile to kosztuje?

Golf jest propozycją sportową dla wszystkich, bez względu na wiek. Golf jest z powodzeniem wykorzystywany w społecznej profilaktyce zdrowotnej. Jego uprawianie nie tylko zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, oddechowego, kostnego i nowotworów, ale również korzystnie wpływa na urodę i poprawia kondycję. Ma także znakomity wpływ na zdrowie psychiczne i relacje rodzinne. Podczas jednej rundy golfa możemy spalić około 1000-1200 kcal, czyli tyle samo, co podczas dwóch godzin joggingu lub gry w tenisa.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wbrew powszechnej opinii golf nie jest sportem bardzo drogim. Wydatki na golfa można porównać do kosztów związanych z narciarstwem rekreacyjnym, tyle że sezon jest zdecydowanie dłuższy. Początkujący mogą się uczyć w akademiach golfa działających przy klubach golfowych. Koszt godzinnej lekcji wynosi 60-100 zł, runda gry w golfa – 60-250 zł. Cena podstawowego zestawu kijów, którymi można zacząć grać, zaczyna się od 1 tys. zł, natomiast na aukcjach internetowych używane zestawy można wyszperać już i za 300-400 zł. Z kolei członkostwo w klubie umożliwiające nieograniczoną grę na polu to wydatek 2-4 tys. zł rocznie, czyli porównywalnie tyle co tygodniowy wyjazd na narty w Alpy.

10 powodów, dla których warto spróbować gry w golfa:

1 - Natura

d2abynn

W piękny dzień pole golfowe może wydawać się rajskim miejscem. Idealnie utrzymana i dobrze przycięta zieleń, przeszkody wodne (jeziora, rzeki) na tle gór, jezior, a nawet oceanu sprawiają, że pole golfowe jest wspaniałym miejscem do bliskiego doświadczenia natury. Takie warunki to świetny sposób na spędzenie wolnego dnia.

2 - Współzawodnictwo

Każdy, kto lubi dreszczyk emocji, powinien grać w golfa. Golfista zmaga się nie tylko z rywalami, ale także polem golfowym i samym sobą.

3 - Zamiast siłowni

d2abynn

Średnia długość pola golfowego wynosi około 6000 metrów, w których tkwi ogromny potencjał do dobrego treningu. Dźwigając ciężar swojego sprzętu podczas takiego spaceru oraz wielokrotne wymachiwanie kijem wzmacnia elastyczność mięśni i poprawia kondycję. Dodatkowo przeciętny golfista spala średnio od 240 do 310 kalorii w ciągu godziny gry.

4 - Długowieczność

„Osoby, które grają w golfa żyją dłużej” – potwierdzili w 2016 roku amerykańscy i szwedzcy naukowcy. Gra pomaga zapobiegać 40 głównym chorobom przewlekłym, takim jak cukrzyca, rak piersi i rak okrężnicy. Równowaga i wytrzymałość mięśni u osób starszych jest lepsza dzięki grze w golfa, a także poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i metabolicznego. Gra w golfa może również pomóc osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, w tym chorobę serca, cukrzycę typu 2, raka jelita grubego i piersi oraz udar, a także pomaga zmniejszyć ryzyko lęku, depresji i otępienia - stwierdzili naukowcy.

5 - Rodzina

d2abynn

W golfa może grać każdy bez względu na wiek. Jest to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu dla całych rodzin.

6 - Odpoczynek

Cicha i spokojna okolica pola golfowego to idealne miejsce na odpoczynek od codziennych zajęć. Jest to świetną receptą na stres. Turystyka golfowa na całym świecie zyskuje coraz większa popularność, zarówno pod względem wakacji jak i jednodniowych wycieczek.

7 - Przyjaźń

Golf jest idealnym miejscem do zawierania nowych znajomości i wzmacniania starych. Kiedy golfista dołącza do znajomego na rundę golfa, ma zagwarantowane z nim od trzech do czterech godzin. Jeśli akurat golfista pojawi się sam na polu, jest duża szansa, że pozna kogoś nowego, kto dołączy do wspólnej gry.

8 - Nowe wyzwania

W golfie zawsze jest jakieś wyzwanie: nowe pole, na którym się jeszcze nie grało, najlepszy wynik do pokonania lub w przypadku turniejów – nowi przeciwnicy. Nawet na znanym sobie polu golfowym gracz może podczas rundy golfowej eksperymentować z różnymi uderzeniami czy strategiami gry.

9 - Koncentracja

Wiele sytuacji życiowych wymaga koncentracji, ale niewielu z nich uczy tego i doskonali je jako umiejętność. Gra w golfa wymaga opracowania strategii dla rundy i dla każdego pojedynczego dołka. W tym kontekście golfista musi skoncentrować się na każdym pojedynczym strzale z takim skupieniem, jakby był jedynym, który zamierza wykonać przez cały dzień.

10 - Biznes

Runda golfa może zastąpić spotkanie biznesowe, konferencję w sali konferencyjnej, a nawet list polecający i życiorys.

d2abynn

Podziel się opinią

Share
d2abynn
d2abynn
Więcej tematów