Trwa ładowanie...
d25hm9v

Russia Today: liderzy Majdanu wynajęli snajperów. Ujawniono nagranie

Snajperów z Kijowa wynajęli liderzy Majdanu - twierdzi serwis internetowy Russia Today, powołując się na rozmowę szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton i ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Paeta. Problem w tym, że RT jest oskarżana o bycie tubą propagandową rosyjskich władz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Russia Today: liderzy Majdanu wynajęli snajperów. Ujawniono nagranie
(AFP, Fot: Piero Quaranta)
d25hm9v

Rozmowa telefoniczna między Ashton i Paetem miała się odbyć po 25 lutego, kiedy to estoński dyplomata odwiedził Kijów, a więc też kilka dni po tym, jak zostało podpisane porozumienie między protestującymi na Majdanie a prezydentem Wiktorem Janukowyczem. - Obecnie coraz mocniej i mocniej sądzi się, że za snajperami nie stał Janukowycz, ale ktoś z nowej koalicji - mówi na ujawnionym nagraniu Urmas Paet, szef estońskiego MSZ. - Ci sami snajperzy zabijali ludzi po obu stronach - mówił dalej Paet, powołując się na dowody przedstawione przez Olgę Bohomolec, lekarkę, która pomagała rannym na Majdanie, a później zaproponowano jej pozycję wicepremiera.

Jak podaje RT, minister dodaje, że sprawa snajperów jest "niepokojąca" oraz, że "dyskredytuje od początku" nowe ukraińskie władze, które mają nie chcieć się nią zająć.

- Myślę, że trzeba to zbadać. Nie wiedziałam o tym, to ciekawe, o Boże - skomentowała z kolei Ashton.

d25hm9v

Zobacz również: ostre słowa rosyjskiej dziennikarki Abby Martin. Russia Today chce ją wysłać na Krym.

Nagranie w internecie rzekomo umieścili oficerowie ukraińskich służb bezpieczeństwa, którzy popierają odsuniętego od władzy prezydenta - pisze rosyjski serwis. SBU miało zhakować telefony dyplomatów.

Źródło: Russia Today.

d25hm9v

Podziel się opinią

Share

d25hm9v

d25hm9v
Więcej tematów