Trwa ładowanie...

Russia Today: liderzy Majdanu wynajęli snajperów. Ujawniono nagranie

Snajperów z Kijowa wynajęli liderzy Majdanu - twierdzi serwis internetowy Russia Today, powołując się na rozmowę szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton i ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Paeta. Problem w tym, że RT jest oskarżana o bycie tubą propagandową rosyjskich władz.

Share
Russia Today: liderzy Majdanu wynajęli snajperów. Ujawniono nagranie
Źródło: AFP, Fot: Piero Quaranta
d3xi7d3

Rozmowa telefoniczna między Ashton i Paetem miała się odbyć po 25 lutego, kiedy to estoński dyplomata odwiedził Kijów, a więc też kilka dni po tym, jak zostało podpisane porozumienie między protestującymi na Majdanie a prezydentem Wiktorem Janukowyczem. - Obecnie coraz mocniej i mocniej sądzi się, że za snajperami nie stał Janukowycz, ale ktoś z nowej koalicji - mówi na ujawnionym nagraniu Urmas Paet, szef estońskiego MSZ. - Ci sami snajperzy zabijali ludzi po obu stronach - mówił dalej Paet, powołując się na dowody przedstawione przez Olgę Bohomolec, lekarkę, która pomagała rannym na Majdanie, a później zaproponowano jej pozycję wicepremiera.

Jak podaje RT, minister dodaje, że sprawa snajperów jest "niepokojąca" oraz, że "dyskredytuje od początku" nowe ukraińskie władze, które mają nie chcieć się nią zająć.

d3xi7d3

- Myślę, że trzeba to zbadać. Nie wiedziałam o tym, to ciekawe, o Boże - skomentowała z kolei Ashton.

Nagranie w internecie rzekomo umieścili oficerowie ukraińskich służb bezpieczeństwa, którzy popierają odsuniętego od władzy prezydenta - pisze rosyjski serwis. SBU miało zhakować telefony dyplomatów.

Źródło: Russia Today.

d3xi7d3

Podziel się opinią

Share
d3xi7d3
d3xi7d3
Więcej tematów