Trwa ładowanie...
d3rkfx5
rumunia
09-07-2001 05:24

Rumunia: powstanie park rozrywki "Dracula Land"

W pobliżu rumuńskiego miasta Sighisoara w Siedmiogrodzie powstanie park rozrywki "Dracula Land", nawiązujący do legendy księcia Wlada IV, który stał się pierwowzorem wampira Drakuli.

d3rkfx5
d3rkfx5

Sighisoara wygrała prawo do realizacji tego wartego 40 mln euro projektu niemieckich biznesmenów ze względu na bliskość lotniska, międzynarodowych tras kolejowych i drogowych.

Informując o tym rzecznik rumuńskiego rządu Claudiu Lucaciu przypomniał, że to właśnie w położonej ok. 290 km na północny zachód od Budapesztu Sighisoarze urodził się XV-wieczny hospodar wołoski Wlad IV. Za życia zasłynął jako wielki okrutnik, który po śmierci stał się - według podań - wampirem, a potem pierwowzorem Drakuli, bohatera licznych powieści i filmów grozy.

Budowa parku, który będzie miał 60 ha, ma się rozpocząć już jesienią br. lub wiosną 2002 r. i potrwa dziewięć miesięcy. Inwestorzy spodziewają się, iż "Dracula Land" będzie odwiedzało rocznie milion turystów, w tym 500 tys. obcokrajowców. Roczne wpływy oceniają na 20 mln euro. Dzięki parkowi powstanie 3 tys. miejsc pracy.

W ramach inwestycji przewiduje się także odbudowę XV-wiecznych murów obronnych w Sighisoarze i fortecy. (mag)

d3rkfx5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rkfx5
Więcej tematów