Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Rumunia ma nowego premiera. To Ludovic Orban

Ludovic Orban został nowym premierem Rumunii. Ma on utworzyć przejściowy rząd do czasu zaplanowanych na przyszły rok wyborów parlamentarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rumunii Klaus Iohannis (na zdjęciu po prawej) desygnował na premiera lidera opozycyjnej PNL Ludovica Orbana (na zdjęciu po lewej)
Prezydent Rumunii Klaus Iohannis (na zdjęciu po prawej) desygnował na premiera lidera opozycyjnej PNL Ludovica Orbana (na zdjęciu po lewej) (PAP)
dyc6r6w

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis poinformował we wtorek o desygnowaniu lidera opozycyjnej Partii Narodowo-Liberalnej (PNL) Ludovicia Orbana na premiera. To jego ugrupowanie było głównym inicjatorem wniosku o wotum nieufności wobec socjaldemokratycznego rządu premier Vioricy Dancili.

Zobacz także: Największy przegrany eurowyborów. Rumuński lider poszedł do więzienia

Parlament Rumunii przegłosował wniosek o wotum nieufności w ubiegłym tygodniu. Opozycja zarzucała szefowej rządu niekompetencję i blokowanie inwestycji publicznych.

Zobacz także: Szczyt w Rumunii. Waży się przyszłość Unii Europejskiej

Orban ma utworzyć przejściowy rząd do czasu wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć - zgodnie z kalendarzem wyborczym - w grudniu 2020 roku.

Źródło: rmf24.pl

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów