Trwa ładowanie...
da2wmwo

Rozmowy Andersena z KPMG załamały się

Rozmowy o połączeniu części firmy audytorskiej Andersen z KPMG załamały się - podała we wtorek agencja Reutera, powołując się na źródło zbliżone do negocjatorów.

Share
da2wmwo

Firma Andersen miała połączyć z KPMG tylko te oddziały, które zajmują się operacjami poza Stanami Zjednoczonymi. Rozmowy załamały się, gdy przedstawiciel hiszpańskiej filii Andersena opowiedział się za połączeniem z firmą Deloitte&Touche.

Oddziały Andersena w Ameryce Łacińskiej prawdopodobnie połączą się z Deloitte, a oddziały w Singapurze, na Filipinach, Malezji i Tajwanie prawdopodobnie połączą się z Ernst&Young.

Firma audytorska Andersen straciła w tym roku już ponad 100 klientów. To efekt spadku wiarygodności spowodowanego zamieszaniem w skandal wywołany plajtą Enronu na początku grudnia. Audytorzy Andersena przymykali oczy na nielegalne praktyki Enronu, a przede wszystkim na ukrywanie przez ten koncern strat i długów w prawie tysiącu filii i spółek zależnych. Kiedy wyszły one na jaw w listopadzie zeszłego roku, Enron zbankrutował. (mk)

da2wmwo

Podziel się opinią

Share
da2wmwo
da2wmwo
Więcej tematów