Qaqwqwrqw

Rozdźwięk w rządzie podczas rozprawy przed TSUE. "Byłem zaskoczony"

Pełnomocnik Prokuratora Generalnego Tomasz Szafrański złożył w czasie rozprawy przed TSUE wniosek o wyłączenie z postępowania prezesa Trybunału Koena Lenaertsa. Przedstawiciel MSZ nie kryje zaskoczenia jego decyzją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Współpracownik Zbigniewa Ziobry zaskoczył eksperta MSZ
Współpracownik Zbigniewa Ziobry zaskoczył eksperta MSZ (East News)
Qaqwqwrqw

Szafrański wniosek o wyłączenie Lenaertsa z posiedzenia motywował udziałem szefa TSUE w konferencjach organizowanych w Polsce przez środowiska, które kontestują zmiany w wymiarze sprawiedliwości w naszym kraju. - Wierzę, że Trybunał Sprawiedliwości składa się z sędziów o najwyższym poziomie, ale chcę też wierzyć, że składa się z sędziów, którzy nie mają poglądu wyrobionego na sprawę przed jej rozpoznaniem - powiedział na antenie TVN24

Co ciekawe, Szafrański podkreślił, że złożył wniosek w imieniu prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Wątpliwości co do tej decyzji ma jednak Bogusław Majczyna z Departamentu Prawa Unii w MSZ. - Byłem zaskoczony tym wnioskiem - stwierdził. Zaznaczył jednak, że nie ma sprzeczności między stanowiskami merytorycznymi. - Każdy z uczestników tego postępowania podejmuje takie środki procesowe, jakie on uważa za najbardziej zasadne" - zaznaczył. Dodał jednak, że wnioski o wyłączenie "raczej nie przyczyniają się do tego, aby to orzeczenie było korzystne".

Qaqwqwrqw

Podczas rozprawy przedstawiciel polskiego rządu nie zajął jednak stanowiska. - W mojej ocenie oznacza to, że moja argumentacja była na tyle wystarczająca, że pan mecenas Majczyna nie widział potrzeby, by ją wspierać w sensie argumentacyjnym w dalszym zakresie - podsumował Szafrański.

Rozprawa dotyczyła pytań prejudycjalnych do Sądu Najwyższego oraz reformy Krajowej Rady Sądownictwa. TSUE wyda opinię w tej sprawie 23 maja, czyli 3 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw