Trwa ładowanie...
d2s7mdi

Rozbił się niemiecki śmigłowiec bojowy, załoga zginęła

Śmigłowiec bojowy niemieckich sił zbrojnych Eurocopter Tiger rozbił się w środę w Mali, a obaj członkowie jego załogi zginęli - poinformowała na briefingu prasowym w Berlinie minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (East News, Fot: Michal Adamowski/REPORTER/East News)
d2s7mdi

Przyczyny tego wypadku, który wydarzył się 70 kilometrów na północ od miasta Gao, nie są na razie znane. Wiosną bieżącego roku Bundeswehra wysłała do Mali cztery śmigłowce Tiger w ramach ONZ-owskiej pokojowej misji stabilizacyjnej MINUSMA.

Zastępca generalnego inspektora Bundeswehry, wiceadmirał Joachim Ruehle oświadczył dziennikarzom, iż nie ma na razie żadnych wskazań, by do katastrofy przyczyniły się wrogie działania.

Powołując się na rzecznika sekretarza generalnego ONZ w Nowym Jorku agencja dpa podała, iż śmigłowiec rozbił się w trakcie obserwacji lądowych działań bojowych.

Północna część Mali dostała się w 2012 roku przejściowo pod kontrolę islamistów, wypartych potem przez francuską interwencję zbrojną. Nadal dochodzi tam jednak do ataków na siły pokojowe i żołnierzy malijskich. Ekstremiści działają także na pozostałym obszarze kraju, a w listopadzie 2015 roku w trakcie napadu na hotel Radisson w stołecznym Bamako zabili 20 osób, w tym 14 cudzoziemców.

d2s7mdi

Podziel się opinią

Share
d2s7mdi
d2s7mdi
Więcej tematów