Trwa ładowanie...

Rosyjskie MSZ zabrało głos w sprawie Tu-154M. "To dowód"

Maria Zacharowa, rzeczniczka MSZ Rosji stwierdziła, że wrak polskiego samolotu Tu-154M pozostaje w Rosji, gdyż jest dowodem rzeczowym w trwającym tam śledztwie. Nie skomentowała doniesień o odmowie rozpatrzenia wniosków o pomoc prawną.
Share
Rosja nie odda wraku tupolewa
Rosja nie odda wraku tupolewaŹródło: East News
d2tspay

Rzeczniczka MSZ oświadczyła, że "fragmenty samolotu są dowodami rzeczowymi, zgodnie z rosyjskimi normami procesowymi powinny pozostawać w Rosji do zakończenia odpowiednich działań" - donosi PAP. Zacharowa zapowiedziała również, że wyjaśni informacje zawarte w oświadczeniu polskiego MSZ. Wynika z niego, że strona rosyjska odmówiła wykonania czterech wniosków o pomoc prawną w sprawie śledztwa.

MSZ podkreśliło także, że Polska domaga się niezwłocznego wydania wraku samolotu jako swojej własności. Jest on dowodem rzeczowym niezbędnym do przeprowadzenia skutecznego śledztwa przez stronę polską.

"Polska uznaje przedłużające się przetrzymywanie wraku Tu-154M na terytorium Federacji Rosyjskiej za pozbawione podstaw prawnych, nieznajdujące racjonalnego i praktycznego uzasadnienia oraz naruszające prawnomiędzynarodową zasadę dobrej wiary" - wskazało polskie MSZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet.pl

d2tspay

Podziel się opinią

Share
d2tspay
d2tspay
Więcej tematów