Trwa ładowanie...
d28lkdo

Rosyjskie media o korytarzach nad Syberią dla polskich samolotów

• Moskiewskie media informują, że polskie linie lotnicze LOT chciałyby uzyskać więcej korytarzy powietrznych nad Syberią do lotów w kierunku Azji
• Dodają jednak, że rosyjskie władze lotnicze będą w tej kwestii podejmować decyzję z uwzględnieniem interesów "Aerofłotu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie media o korytarzach nad Syberią dla polskich samolotów
(WP)
d28lkdo

Gazeta "Kommiersant" pisze, że we wrześniu przedstawiciele polskich władz odwiedzą Moskwę, aby porozmawiać na temat rejsów samolotów LOT nad Syberią. Autorka materiału tłumaczy, że polska firma chciałaby rozwijać połączenia z Azją i wobec tego otrzymać zgodę na dodatkowe przeloty.

"Kommiersant" zwraca uwagę, że ewentualne wydzielenie dodatkowych korytarzy dla polskich linii będzie niekorzystne dla rosyjskiego "Aerofłotu". - Obecnie główny tranzytowy przewóz pasażerów z Polski do Azji spoczywa na Aerofłocie. Po wydzieleniu dodatkowych korytarzy powietrznych polska firma będzie mogła sama przewozić pasażerów do Azji, omijając Moskwę - czytamy w gazecie.

- Wątpliwe, by polska delegacja, która przyleci na rozmowy do Moskwy, miała jakieś szczególne propozycje, które mogłyby wpłynąć na to, że strona rosyjska będzie rozmowniejsza - pisze moskiewska gazeta cytując Olega Pantieliejewa - dyrektora wykonawczego "Aerofłotu".

d28lkdo

Podziel się opinią

Share
d28lkdo
d28lkdo
Więcej tematów