Trwa ładowanie...
d2t66ba

Rosyjskie bombowce przy granicy z Ukrainą. Ćwiczą obronę Krymu

Duże manewry rosyjskiego lotnictwa na Krymie i w obwodzie wołgogradzkim w pobliżu terytorium Ukrainy. Jak podaje rosyjski resort obrony, scenariusz ćwiczeń zakłada obronę półwyspu przed oddziałami przeciwnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Su-25
Su-25 (mil.ru/CC BY, Fot: mil.ru)
d2t66ba

Wśród zadań jest "unieszkodliwianie sprzętu, infrastruktury i baz nielegalnych formacji zbrojnych" i regularnych sił zbrojnym. "Szczególny nacisk położony zostanie na sprawdzenie umiejętności atakowania i niszczenia dużych magazynów broni, amunicji i materiałów pędnych" - czytamy w komunikacie dowództwa Sił Powietrznych Południowego Okręgu Wojskowego.

Loty taktyczne wykonywać będą załogi samolotów myśliwsko-bombowych Su-24M, Su-25M i Su-25SM.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wspólne manewry armii Rosji i Białorusi

d2t66ba

W ćwiczeniach weźmie udział 30 maszyn. Piloci będą musieli prowadzić działania mimo silnego ostrzału artylerii przeciwlotniczej sił umownego wroga i aktywnej obrony elektronicznej. Podczas czterech dni manewrów rosyjskie samoloty mają wykonać ponad 120 lotów bojowych.

Rosanie od czasu aneksji Krymu i włączenia go w struktury Południowego Okręgu Wojskowego, organizują tam manerwy wszystkich sił zbrojnych. Dwa tygodnie temu na poligonie Opuk ćwiczyło ponad 2,5 tys. żołnierzy wojsk powietrznodesantowych i powietrznokosmicznych Rosji oraz siły Floty Czarnomorskiej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjski generał: wyrzutnie w Polsce pozwalają "potajemnie" zamienić rakiety

Ćwiczenia obejmowały przejmowanie kontroli nad kluczowymi obiektami, wysadzenie desantu morskiego oraz strzelanie ofensywne i obronne na półwyspie.

Dowódca wojsk powietrznodesantowych gen. Andriej Sierdiukow informując o przyczynie manewrów na krymskim poligoniem, powołał się na rosnące zagrożenie terrorystyczne i na wykorzystanie wojsk desantowych "jako sił szybkiego reagowania w celu rozwiązania sytuacji kryzysowych w różnych regionach świata".

d2t66ba

Podziel się opinią

Share
d2t66ba
d2t66ba
Więcej tematów