Trwa ładowanie...

Rosyjski żołnierz trafił na front. Chciał "walczyć z Polakami"

Co robią zmobilizowani Rosjanie w Donbasie? Jak przekazał jeden z jeńców, mieli "walczyć z Polakami", którzy rzekomo "chcieli zająć ukraińską ziemię". Nagranie z relacją rosyjskiego żołnierza zyskuje popularność w mediach.

Rosyjski żołnierz trafił na front. Chciał "walczyć z Polakami"Rosyjski żołnierz trafił na front. Chciał "walczyć z Polakami"Źródło: TSN.ua
d2d2nv7
d2d2nv7

Ukraińscy żołnierze umieścili w mediach społecznościowych nagranie, na którym zarejestrowano rozmowę z jednym z rosyjskich jeńców.

Mężczyzna trafił na front w wyniku mobilizacji. Pochodzi z Biełoriecka, miasta w Republice Baszkirii. Jak sam zadeklarował, trafił do Donbasu, aby "walczyć z Polakami".

Autorzy nagrania z niedowierzania pytają okupanta o szczegóły. - Ile Polaków widziałeś? - słychać na nagraniu.

Żołnierz odpowiada, że nie widział żadnego, ale przyjechał tu, gdyż Polacy "chcą zabrać ukraińską ziemię". - Jesteś świadomy, że Polska jest zupełnie z innej strony? - dopytują Ukraińcy.

d2d2nv7

Ukraińscy internauci szybko okrzyknęli jeńca "łowcą Polaków". Nagranie pokazuje jednak, jak skuteczna jest propaganda serwowana Rosjanom przez władze w Moskwie.

Setki tysięcy zmobilizowanych Rosjan. Na front można trafić z łapanki

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu stwierdził 28 października, że ​​Rosja zmobilizowała 300 tys. osób w wieku 35 lat. Sam Putin poinformował, że 150 tys. zmobilizowanych trafiło już na front.

Według MediaZony (rosyjski niezależny portal) nie 300 tys., a około 492 tys. mężczyzn zostało wcielonych do rosyjskiej armii od czasu ogłoszenia przez dyktatora Władimira Putina 21 września "częściowej mobilizacji".

d2d2nv7

Instytut Studiów nad Wojną poinformował 4 grudnia, powołując się na dokumenty Departamentu Organizacyjno-Sztabowego Gwardii Narodowej, że pomimo ogłoszenia przez prezydenta Władimira Putina formalnego zakończenia częściowej mobilizacji, jego pierwotny dekret mobilizacyjny nadal obowiązuje i że "nie ma podstaw prawnych do zwolnienia ze służby wojskowej po wygaśnięciu umowy o służbę".

Źródło: tsn.ua

Zobacz też: Mołdawia się nie ochroni. "Pośrednio staje się ofiarą agresji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2d2nv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2d2nv7
Więcej tematów