Trwa ładowanie...

Rosyjska telewizja: w Donbasie powstały oddziały samoobrony

Rosyjska telewizja "Westi" poinformowała o powstawaniu na południowo-wschodniej Ukrainie oddziałów samoobrony, podobnych do działających na Krymie. Ich członkowie są uzbrojeni w broń palną i gotowi do działań.

Share
Rosyjska telewizja: w Donbasie powstały oddziały samoobrony
Źródło: PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov
d204uj2

Oddziały samoobrony mają działać na terenie obwodów: donieckiego, charkowskiego i ługańskiego. Ich liderzy dają do zrozumienia, że nie uznają nowych władz w Kijowie, a co za tym idzie i ukraińskich służb bezpieczeństwa . - Na przykład we Lwowie widzieliśmy jak bez przyczyny kazali klęczeć milicjantom z Berkutu. Jutro przyjdą do nas i będą kazać klęczeć nam - powiedział do kamery dowódca jednej z drużyn samoobrony.

d204uj2

Rosyjska telewizja porównała oddziały samoobrony do ruchu partyzanckiego. Zapowiedziała też, że w niedzielę we wszystkich większych miastach Donbasu odbędą się liczne protesty przeciwko władzom w Kijowie.

Donbas to okręg przemysłowy na południowym-wschodzie Ukrainy. Jest centrum wydobycia węgla i przemysłu hutniczego. Podobnie jak na Krymie ludność tego regionu przejawia sympatie prorosyjskie.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
d204uj2

Podziel się opinią

Share
d204uj2
d204uj2
Więcej tematów