Trwa ładowanie...
dycwj3j

Rosyjska telewizja: w Donbasie powstały oddziały samoobrony

Rosyjska telewizja "Westi" poinformowała o powstawaniu na południowo-wschodniej Ukrainie oddziałów samoobrony, podobnych do działających na Krymie. Ich członkowie są uzbrojeni w broń palną i gotowi do działań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uzbrojony mundurowy w Symferopolu, Krym
Uzbrojony mundurowy w Symferopolu, Krym (PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)
dycwj3j

Czytaj również: Po Krymie przyjdzie czas na obwód chersoński? Rosja już podjęła pierwsze niepokojące kroki.

Oddziały samoobrony mają działać na terenie obwodów: donieckiego, charkowskiego i ługańskiego. Ich liderzy dają do zrozumienia, że nie uznają nowych władz w Kijowie, a co za tym idzie i ukraińskich służb bezpieczeństwa . - Na przykład we Lwowie widzieliśmy jak bez przyczyny kazali klęczeć milicjantom z Berkutu. Jutro przyjdą do nas i będą kazać klęczeć nam - powiedział do kamery dowódca jednej z drużyn samoobrony.

Rosyjska telewizja porównała oddziały samoobrony do ruchu partyzanckiego. Zapowiedziała też, że w niedzielę we wszystkich większych miastach Donbasu odbędą się liczne protesty przeciwko władzom w Kijowie.

dycwj3j

Donbas to okręg przemysłowy na południowym-wschodzie Ukrainy. Jest centrum wydobycia węgla i przemysłu hutniczego. Podobnie jak na Krymie ludność tego regionu przejawia sympatie prorosyjskie.

Zobacz również. Przyjaciel Putina: Krym to dopiero początek.

 (fot. WP.PL)
((fot. WP.PL))
dycwj3j

Podziel się opinią

Share
dycwj3j
dycwj3j
Więcej tematów