Trwa ładowanie...

Rosyjska telewizja: NATO przygotowuje się do wojny

• Pakt Północnoatlantycki przygotowuje się do wojny - ogłosił pierwszy program rosyjskiej telewizji państwowej
• W programie „Wiesti Niedieli”, prowadzący Dmitrij Kisielow skrytykował decyzje podjęte na warszawskim szczycie Sojuszu, stwierdzając, że NATO nie traktuje już Rosji -„jak partnera, ale jako cel”

Share
Rosyjska telewizja: NATO przygotowuje się do wojnyŹródło: AFP, fot: Wakil Kohsar
d212vrn

W opinii Kisielowa, zapewnienia NATO o konieczności wzmocnienia obrony na wschodzie, to tylko słowa. -„Agresywne przesuwanie w kierunku rosyjskich granic: baz wojskowych, lotnisk, pozycji rakietowych, magazynów broni, punktów dowodzenia i centrów łączności, nie pozostawia wątpliwości, że Pakt Północnoatlantycki przygotowuje się do wojny” - stwierdził prezenter rosyjskiej telewizji.

Dalej Dmitrij Kisielow zapewnił, że Moskwa będzie musiała zareagować i dysponuje na taką okazję odpowiednimi możliwościami. Odwołał się do niedawnej wypowiedzi gospodarza Kremla, dając do zrozumienia, że chodzi o broń, którą na razie Rosja się nie chwali. -„Rosja inwestuje w stworzenie najnowocześniejszych technologii obronnych - takich, które potrafią zmienić sytuację na dowolnym teatrze wojennym”- oświadczył Władimir Putin.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało decyzje warszawskiego szczytu i zapowiedziało, że oczekuje wyjaśnień na najbliższym posiedzeniu Rady Rosja - NATO.

d212vrn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d212vrn
d212vrn
Więcej tematów