Trwa ładowanie...

Rosyjska propaganda znów w akcji. Kłamliwe tezy na temat Polski i Polaków

Rosyjska propaganda znów kłamie na temat Polski. - Polacy, podkreślam, zwłaszcza Polacy, zamiatają teraz wszystko na Ukrainie do czysta - twierdzi Andrey Suzdaltsev, polityczny naukowiec, profesor nadzwyczajny, wykładowca Wyższej Szkoły Ekonomicznej.

Rosyjska propaganda znów w akcji. Kłamliwe tezy na temat Polski i PolakówRosyjska propaganda znów w akcji. Kłamliwe tezy na temat Polski i PolakówŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d20akog
d20akog

Wiele informacji, które przekazują rosyjskie media i przedstawiciele władzy, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Polska i Polacy znów przez rosyjską propagandę przedstawiani są jako "wrogowie Ukrainy". Andrey Suzdaltsev w propagandowym wywiadzie dla rosyjskiej państwowej agencji RIA Novosti stwierdza, że polski biznes "zagarnia wszystko w Ukrainie do czysta". Absurdów i kłamstw jest w tej rozmowie znacznie więcej.

- Polacy, podkreślam, zwłaszcza Polacy, zamiatają teraz wszystko w Ukrainie do czysta: wykupują ziemię, pozostają jeszcze fabryki, które Kijów pospiesznie "przewozi" z regionów wschodnich do zachodnie. Eksportują zboże z 50-procentowym rabatem, które jest odsprzedawane natychmiast po wygórowanych cenach w Europie… W końcu Polska zawsze uważała Ukraińców za poddanych, a teraz pojawiła się szansa na przejęcie na zawsze sąsiedniego kraju - mówi propagandzista w pełnym kłamstw wywiadzie.

Jego kłamliwe tezy, dotyczą również władz w Kijowie. Zdaniem Suzdaltseva, to sama Ukraina "znów rzuciła się do stóp swoich panów". Oskarża także Polskę o "przekręty finansowe". - Wszystkie przepływy finansowe, które Zachód wysyła obecnie do Ukrainy, przechodzą także głównie przez polskie banki i fundusze, nie mówiąc już o tym, że Kijów przywiózł do Polski zimą całe swoje złoto i rezerwy walutowe - cytuje propagandzistę agencja.

d20akog

Andrey Suzdaltsev nie poprzestaje na tym w swoich kłamstwach. Twierdzi także, że Polska już od dawna "czeka na przejęcia ukraińskich dóbr i współpracuje przy tym z ukraińskimi władzami". - Kurs na grabież kraju nie został obrany w lutym tego roku, po rozpoczęciu rosyjskiej operacji specjalnej (tak kłamliwie Rosja określa wywołanie wojny - red.), Kijów celowo zmierza w tym kierunku przez ostatnie 30 lat - powiedział agencji propagandysta.

Rosyjska propaganda: wojna ma się Ukraińcom "opłacić"

Prawdziwa niedorzeczność kryje się na końcu wywiadu. Ukraina miała sama prowokować do wojny, żeby... ukryć swoje problemy finansowe.

- Mogę więc odpowiedzialnie stwierdzić, że władze ukraińskie świadomie prowokowały, zostały wciągnięte w wojnę. Widziały w tym wyjście, jedyną szansę na uratowanie pustego skarbca. Wojna to przecież pieniądze. Żeby przeżyć, Kijów prosi dziś na przykład od Zachodu o 7 miliardów dolarów miesięcznie - stwierdza, kłamiąc Suzdaltsev.

Atak rakietowy na rosyjskie cele wojskowe. Tak to robią Ukraińcy

Źródło: RIA Novosti

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20akog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d20akog
Więcej tematów