Trwa ładowanie...
d4ghugt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosyjska prasa: rząd przygotował dodatkowe sankcje przeciw USA i UE

Rząd Rosji przygotował listę dodatkowych sankcji przeciwko Stanom Zjednoczonym i Unii Europejskiej, ale wprowadzi je tylko wtedy, jeśli Waszyngton i Bruksela zaostrzą swoje sankcje wobec Moskwy - informuje dziennik "Wiedomosti".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin podobno otrzymał już listę nowych sankcji przeciw USA i UE
Władimir Putin podobno otrzymał już listę nowych sankcji przeciw USA i UE (PAP/EPA, Fot: IVAN SEKRETAREV)
d4ghugt

Rosyjska gazeta powołuje się na dwóch urzędników federalnych, według których rząd Dmitrija Miedwiediewa przekazał już stosowne propozycje prezydentowi Władimirowi Putinowi. Rozmówcy "Wiedomosti" utrzymują, że nowe sankcje mogą objąć towary przemysłowe.

Wszelako jeden z informatorów dziennika zaznaczył, że rząd nie otrzymał dotąd od prezydenta polecenia przygotowania dokumentu o wprowadzeniu sankcji.

7 sierpnia Rosja wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, UE, Australii, Kanady i Norwegii. W ten sposób odpowiedziała na sankcje zastosowane wobec niej przez Zachód w związku z rolą Moskwy w konflikcie na Ukrainie. Zachodnie sankcje objęły bankowość, technologie oraz broń i sprzęt wojskowy.

d4ghugt

Ogłaszając rosyjskie sankcje, Miedwiediew poinformował, że Moskwa rozważa jeszcze podjęcie szeregu posunięć wobec Unii Europejskiej w odpowiedzi na jej sankcje przeciwko Dobrolotowi, tanim liniom lotniczym należącym do Aerofłotu, narodowego przewoźnika lotniczego Rosji. Przekazał również, że strona rosyjska gotowa jest też wprowadzić działania protekcyjne w przemyśle samochodowym, lotniczym i stoczniowym, a także w innych branżach.

"Wiedomosti" podają, że możliwe jest wprowadzenie przez Rosję pełnego lub prawie pełnego zakazu importu samochodów z "krajów nieprzyjaznych". W pierwszym półroczu 2014 roku udział importowanych samochodów osobowych na rosyjskim rynku wynosił 27 procent, pojazdów ciężarowych (w tym dostawczych) - 46 proc. i autobusów - 13 proc.

Gazeta zauważa, że na zakazie sprowadzania samochodów z UE, USA i kilku innych krajów skorzystają koncerny, które uruchomiły produkcję w Rosji. Są wśród nich praktycznie wszyscy globalni potentaci z wyjątkiem Mercedesa.

d4ghugt

Podziel się opinią

Share

d4ghugt

d4ghugt
Więcej tematów