Trwa ładowanie...
d1ur7d3
20-07-2005 08:18

Rośnie popyt na komputery

Duży popyt na notebooki i komputery z 'niższej półki' sprawił, że światowa sprzedaż komputerów w drugim kwartale była wyższa od przewidywanej.

d1ur7d3
d1ur7d3

Nabywców znalazło 46,6 mln komputerów stacjonarnych, laptopów i serwerów z procesorami Intel, AMD i Power PC – aż o 16,6% więcej, niż w analogicznym okresie roku 2004.

Wyniki zaskoczyły analityków IDC, którzy jeszcze w maju prognozowali wzrost na poziomie nie wyższym niż 12,3%. Pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że coraz więcej maszyn trafia do ludzi, którzy wcześniej nie mieli komputerów. Sprzedaż najszybciej rośnie w Azji i Ameryce Łacińskiej. Korzystny trend to także efekt coraz większej popularności notebooków, które wymieniane są przez użytkowników statystycznie szybciej, niż komputery stacjonarne.

Na stanowisku światowego lidera sprzedaży komputerów umacnia się Dell, którego wyniki są zdumiewające. W Stanach Zjednoczonych firma zanotowała wzrost sprzedaży o 23,7%, a w Azji o 50%. Dell kontroluje już 19,3% światowego rynku komputerów i aż 34,7% rynku amerykańskiego. Wśród dużych graczy największy postęp zanotował jednak Acer, skoncentrowany na rozwijających się rynkach europejskich i azjatyckich. Firma zanotowała wzrost sprzedaży o 62%, a jej udział w rynku globalnym to już 4,4%. Rozwijają się także firmy Gateway i Apple, za to drugi po Dellu największy producent – HP – wciąż ma problemy. Wzrost sprzedaży sprzętu HP jest wolniejszy od tempa rozwoju rynku. HP, które jeszcze nie trak dawno temu prowadziło z Dellem wyrównaną walkę o fotel lidera, teraz sprzedaje od niego niemal dwukrotnie mniej komputerów. Źródło: ZDNet

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj