Trwa ładowanie...
d3kaow3

Rosjanie nie chcą kwiatów z Polski. Bo są "zarażone"

Wkrótce do zakazanego w Rosji polskiego mięsa, warzyw i owoców dołączą kwiaty. Rosjanie twierdzą, że "są zarażone niebezpiecznymi mikroorganizami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie nie chcą kwiatów z Polski. Bo są "zarażone"
(Freeimages, Fot: Paul Szustka)
d3kaow3

Z rosyjskich kwiaciarni znikną także kwiaty i rośliny ozdobne z Holandii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Czech, Włoch i Niemiec.

Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego twierdzi, że unijne kwiaty zarażone są niebezpiecznymi mikroorganizmami. Inspektorzy proponują, by „dla bezpieczeństwa rosyjskiej gospodarki” wprowadzony został zakaz ich importu.

d3kaow3

- Planujemy w tym tygodniu wysłać do naszych kolegów, w krajach europejskich ostrzeżenie o możliwości wprowadzenia zakazu na wwóz kwiatów do Rosji - cytuje anonimowego urzędnika agencja Ria Novosti.

Pomysł ten niezbyt podoba się rosyjskim importerom, którzy obawiają się gwałtownego wzrostu cen kwiatów, a co za tym idzie spadku popytu.

Rosja od ubiegłego roku systematycznie rozszerza listę unijnych towarów objętych embargiem. W czerwcu prezydent Władimir Putin przedłużył o 12 miesięcy zakaz wwozu do Rosji unijnych: warzyw i owoców, mięs, nabiału, ryb, skorupiaków i orzechów.

d3kaow3

Podziel się opinią

Share

d3kaow3

d3kaow3
Więcej tematów